Dopravní fakulta Jana Pernera
Dopravní fakulta Jana Pernera kontakt

Dopravní fakulta Jana Pernera vás srdečně zve na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ON-LINE!

Máme pro vás nachystané zajímavé přednášky jednotlivých studijních programů a specializací. Mezitím si můžete pustit video, kde vás naši studenti provedou Dopravní fakultou Jana Pernera, navštíví s vámi například Výukové a výzkumné centrum v dopravě (VVCD), menzu nebo koleje.

PREZENTACE JEDNOTLIVÝCH STUDIJNÍCH PROGRAMŮ/SPECIALIZACÍ

16:00 – 16:05 - Úvodní slovo

16:05 – 16:15 - Představení Dopravní fakulty Jana Pernera

16:15 – 16:30 - Dopravní stavitelství

16:30 – 16:55 - Dopravní technika

16:55 – 17:20 - Technologie a management v dopravě

17:20 – 17:35 - Technika, technologie a řízení letecké dopravy

17:35 – 17:45 - Studentský život na naší škole

Budeme se těšit na všechny zájemce o studium, rodiče i širokou veřejnost!

Registrovat na on-line setkání se můžete níže:

Registrační formulář na Den otevřených dveří

Vaše dotazy ke studiu můžete již nyní směřovat na e-mail:andrea.hemzska@upce.cz

V případě technických potíží během on-line setkání, nás prosím kontaktujte na telefonním čísle 606 079 891.

Chcete vidět, jak to u nás vypadá? V tomto videu vám naši studenti Šárka a Jirka ukáží Dopravní fakultu Jana Pernera, její zázemí i odborná pracoviště.

Výukové a výzkumné centrum v dopravě (VVCD) Dopravní fakulty Jana Pernera představuje moderní zázemí pro výuku a výzkum v technických oborech souvisejících s dopravou. Nová budova v areálu v Doubravicích je vybavena přístroji z původních laboratoří DFJP i množstvím nově pořízených technologií. Tato prezentace představuje vybrané výzkumné aktivity, jimiž však výčet možností VVCD zdaleka nekončí.

Vlaky jezdí po kolejích, to je přece jasná věc. Co se ale děje v místě, kde se setkává kolo s kolejnicí? Může to být i pěkná věda. Meteorologové předpovídají, jestli bude pršet, u nás v laboratořích předpovídáme, jestli vlak pojede bezpečně a pohodlně.

Toto experimentální silniční vozidlo se vyznačuje pohonem a řízením všech čtyř kol. Je postaveno na základě řady studentských prací, neustále na něm probíhají další úpravy a výzkumné aktivity – například studium jízdních vlastností při zhoršených adhezních podmínkách simulovaných odlehčením kol vozidla posazeného na pojízdném rámu – skid-caru.

Sklopná plošina je stálým vybavením laboratoře silničních vozidel VVCD. Slouží zejména k měření některých parametrů silničních vozidel, ale lze ji využít i v jiných experimentálních aktivitách.

Toto experimentální vozidlo bylo vybudováno v rámci projektu Výzkum jízdních vlastností a řízení pohonů trakčních kolejových vozidel s nezávisle otáčivými koly ve spolupráci s VÚKV a.s. a Škoda Electric a.s. Jedná se o úzkorozchodné vozidlo s podvozkem, který je modelem podvozku moderního tramvajového vozidla. V sezóně je vozidlo provozováno na mladějovské úzkorozchodné železnici, v zimním období bývá umístěno v areálu VVCD, kde může jezdit po krátkém úseku zkušební koleje o rozchodu 600 mm.