dsc683785203.jpg
-
Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice, Průmyslová 395, Pardubice kontakt

Fakulta zdravotnických studií ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou Pardubice a pod záštitou Pardubického kraje pořádá 3. ročník Dne krajského zdravotnictví, který se uskuteční ve dnech 18. a 19. října.

Cílem této události je přiblížit žákům základních a studentům středních škol svět zdravotnických profesí a ukázat jim jejich význam a perspektivu na pracovním trhu. Program zahrnuje prezentace a praktické ukázky práce zdravotnických profesí, včetně záchranářů a sester, které využívají metodu Simulovaný pacient, běžně využívanou pro praktickou výuku na Fakultě zdravotnických studií.

Další součástí programu jsou workshopy zaměřené na nelékařské profese v oblasti zdravotnictví a sociální péče. Tyto workshopy budou vedeny odborníky a poskytnou účastníkům hlubší vhled do těchto oblastí.

Významnou částí programu je i prezentace poskytovatelů zdravotní a sociální péče, zahrnující nejen zařízení financovaná Pardubickým krajem, ale i další partnery. Tato část je především pro studenty Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice a poskytne jim příležitost k seznámení se s potenciálními zaměstnavateli a možnostmi budoucího pracovního uplatnění.

Den krajského zdravotnictví je pořádán pod záštitou náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Pardubického kraje Ing. Michaely Matouškové, MPA.