Co se stalo se Spojenými státy americkými?
on-line kontakt

Kavárna Universitas ve speciálním kabátu - hvězdy a pruhy a na stole panelová diskuze.

Akce proběhne on-line ve čtvrtek 8. dubna od 17.00 hodin.

Připojte se zde.

Záběry Kapitolu, symbolu americké demokracie, v obležení Trumpových příznivců, odmítajících po vzoru tehdejšího prezidenta uznat výsledek voleb, šokovaly 6. ledna celý svět.

Politici, odborníci i veřejnost napříč kontinenty a politickými východisky si kladli otázku: „Co se stalo se Spojenými státy americkými?“

Jaké je sociální a politické podhoubí rozdělené společnosti? Jak dění kolem napjatého předávání moci vnímali obyčejní Američané? Jakou roli sehrávají média a sociální sítě? V jakém stavu je Republikánská strana a americká demokracie? Ukazuje polarizace veřejného diskursu ve Spojených státech na obecné trendy v západním světě? A jaké ambice a šance má Bidenova administrativa?

Samé otázky! Jejich zodpovězení se bude věnovat panelová diskuse, které se zúčastní reportérka Deníku N Jana Ciglerová, která dlouhodobě sleduje dění přímo v USA, dále publicista, vysokoškolský pedagog a ředitel Občanského institutu Roman Joch a politický filosof Matej Cíbik z pardubické Katedry filosofie a religionistiky.

Po úvodních příspěvcích bude prostor i pro vaše dotazy.

Pořádají studentky Fakulty filozofické Univerzity Pardubice ve spolupráci s Katedrou filosofie a religionistiky.