dsc682187102.jpg

Published: 03.11.2023

Proč by pro obyvatele Evropy a Česka měla být změna klimatu téma a jak se na klima dívat jako na výzvu a příležitost. V rámci programu Udržitelná UPCE přijeli debatovat meteorolog České televize Michal Žák, který působí jako vysokoškolský pedagog na Katedře fyziky atmosféry Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy a publicista, režisér dokumentů Daniel Tichý.

Studenti se dozvěděli, jaký má klima a bude mít vliv na naše každodenní životy. A také, jak změnu klimatu řešit.

Hosté se věnovali i tomu, jak je to s plněním klimatických cílů České republiky vyplývajících ze Zelené dohody pro Evropu a seznámili zájemce s konkrétními projekty, které řeší klimatické změny v českých městech i ve volné krajině.