Published: 22.05.2017

Od úterý 23. května pobývá na Univerzitě Pardubice skupina osmi studentů z University of Central Lancashire (UCLan) ve Velké Británii a z University of Uppsala ve Švédsku. Studenti přijeli do Pardubic na výměnný pobyt, který pro ně organizuje Jazykové centrum Univerzity Pardubice.

Skupina zahraničních studentů přijela na mezinárodní setkání s českými studenty v rámci programu „Language and Culture Scheme“ a zdrží se na Univerzitě Pardubice do pátku 26. května. Během čtyř dnů absolvují zajímavý poznávací program, který pro ně připravilo Jazykové centrum Univerzity Pardubice i sami pardubičtí vysokoškoláci.

„Studenti Univerzity Pardubice, britské University of Central Lancashire a švédské University of Uppsala si v rámci programu vymění zkušenosti na poli prezentování před mezinárodním publikem, absolvují seminář pod vedením zahraničního lektora a navštíví Fakultu restaurování v Litomyšli. Součástí programu budou i neformální setkávání v režii našich studentů,“ vysvětluje program tohoto týdne jedna z organizátorek setkání Mgr. Zuzana Bezdíčková z Jazykového centra Univerzity Pardubice.

Květnový pobyt v Česku navazuje na jarní návštěvu pardubických studentů ve Švédsku a ve Velké Británii. (Více o jarním výjezdu českých studentů mapuje článek v univerzitním Zpravodaji http://zpravodaj.upce.cz/univerzita/2017/vymenny-pobyt-uclan/. )

Výměnný program umožňuje studentům zlepšit se v komunikaci v anglickém jazyce a nahlédnout do specifik jednotlivých kultur. Spolupráce všech tří univerzit na poli výměny studentů probíhá na Univerzitě Pardubice již řadu let a je o ni mezi studenty velký zájem. Ukazuje, že krátkodobé studijní pobyty mají pro studenty velký význam jak pro jejich aktuální studium, ale i pro jejich nasměrování a další život.

„Schopnost obstát v mezinárodním prostředí, reprezentovat svoji univerzitu i zemi a vnímat její jedinečnost je ve finále největší devizou pro všechny zúčastněné,“ potvrzuje Mgr. Zuzana Bezdíčková. „Navíc nás velmi těší, že spolupráci naší univerzity a UCLan představují naši kolegové v Prestonu jako příklad jejich nejúspěšnějšího partnerství!“.

Týdenní mezinárodní setkání pro zahraniční studenty na půdě Univerzity Pardubice organizuje Jazykové centrum Univerzity Pardubice v týdnu od 23. do 26. května.

Ing. Valerie Wágnerová
mluvč Univerzity Pardubice