letak-jpg_130619.jpg

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

rádi bychom vás upozornili, že se na Univerzitě Pardubice zítra chystá unikátní akce, která se zaměřuje na alternativní sporty pro lidi s hendikepem. Akci s názvem ZAŽIJ SI NA VLASTNÍ KŮŽI, pořádá univerzitní poradna APUPA.

„Na zážitkových seminářích nabízíme zájemcům možnost porozumět potřebám a problémům lidí s hendikepem. Cílem je zlepšovat znalosti a povědomí, odstraňovat nejasnosti a případná nedorozumění v komunikaci mezi zdravými lidmi a lidmi s hendikepem. Letos jsme se zaměřili na sporty,“ uvedla Mgr. Jana Vágnerová z Akademické poradny Univerzity Pardubice (APUPA). I proto letošní zážitkový seminář zorganizovala APUPA ve spolupráci s Katedrou tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice.

Zájemci si mohou vyzkoušet sledge hokej, hru bocciu, jízdu na tandemovém kole a handbikovém trenažeru, powerchair hokej, závěsné kuželky nebo zdolat 7metrovou horolezeckou stěnu. Naučit se budou moci i základy znakové řeči se sportovní tematikou.

Akce je určená všem zájemcům z Pardubic, žákům a studentům základních, středních a vysokých škol. Univerzita Pardubice zve každého, kdo si bude chtít vyzkoušet, jaké to je žít s hendikepem. Vstup na akci je volný.

KDY: úterý 16. dubna 2019 od 9 do 12 hodin

KDE: Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice, Kunětická 92 Pardubice

Podrobný program akce najdete na https://www.upce.cz/zazitkovy-seminar-zazij-si-na-vlastni-kuzi-4.

Těšíme se na Vás!

Martina Macková