Published: 07.06.2017

V úterý 6. června devítičlenný samosprávný orgán Akademický senát Fakulty restaurování, která sídlí jako jediná ze sedmi fakult Univerzity Pardubice mimo krajské město – v Litomyšli, rozhodl na svém zasedání tajnou volbou, kdo bude novým kandidátem na funkci děkana fakulty pro následující čtyřleté období.

Na předvolebním shromáždění akademické obce fakulty se v odpoledních hodinách od 14 hodin v Městské obřadní síni v Litomyšli představil se svojí vizí vedení fakulty jediný kandidát na funkci děkana fakulty, který byl navržen členy akademické obce a který kandidaturu na funkci děkana fakulty přijal – je jím Mgr. BcA. Radomír Slovik, současný vedoucí Ateliéru restaurování papíru, knižní vazby a dokumentů a zároveň proděkan fakulty pro vědu a tvůrčí činnost.

Vlastní volba kandidáta na funkci děkana fakulty proběhla hned následně 6. června odpoledne od 16hodin při zasedání akademického senátu fakulty, který je složený z 6 zástupců akademických pracovníků a 3 studentů fakulty. V tajné volbě zvolil devítičlenný senát většinou hlasů (8) hned v 1. kole za kandidáta na funkci děkana fakulty pro následující čtyřleté období 2017 – 2021 navrženého kandidáta - Mgr. BcA. Radomíra Slovika.

Zvoleného a navrženého kandidáta jmenuje do funkce, na návrh akademického senátu fakulty, rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Miroslav Ludwig, CSc., a to s účinností od 1. září 2017. Funkční období nového děkana je čtyřleté, tedy do 31. srpna 2021.

Dosavadní děkan Fakulty restaurování Ing. Karol Bayer vedl fakultu po dvě čtyřletá funkční období, tj. od roku 2013. (Dle vysokoškolského zákona tatáž osoba nemůže vykonávat funkci děkana více než dvě po sobě jdoucí funkční období.)

Mgr. BcA. Radomír Slovik. (36 let), současný vedoucí Ateliéru restaurování papíru, knižní vazby a dokumentů FR, je absolventem Institutu Restaurování a konzervačních technik, o.p.s. (2004) v oboru, kterému se od té doby věnuje a který rozvinul na stejnojmenné katedře, u jejíhož založení stál v roce 2005 při přechodu výuky ze soukromé vysoké školy na fakultu Univerzity Pardubice. V roce 2011 absolvoval navíc magisterské studium na Fakultě filozofické Univerzity Pardubice, kde v současné době studuje dále historické vědy v kombinovaném doktorském studiu.

Několik let zastával na fakultě funkci předsedy Akademického senátu FR,  od roku 2014 funkci proděkana pro vědu  a tvůrčí činnost.

Radomír Slovik se stane v pořadí 3. děkanem v čele Fakulty restaurování v Litomyšli, na počet studentů nejmenší, um&...

Ing. Valerie Wágnerová
mluvčí Univerzity Pardubice