kniha90356.jpg
zasedací místnost ve 4 p. v budově rektorátu kontakt

Doktorát není jen o psaní disertace, publikování článků a účasti na konferencích. Cestu za obhajobou disertační práce doprovází a někdy i poměrně zásadně komplikují faktory, které se výzkumné činnosti na první pohled netýkají. Cílem workshopu je účastníkům a účastnicím poskytnout základní přehled o výzvách a úskalích, která s sebou doktorát nese, a předestřít možnosti, jak se na ně co nejlépe připravit. Probereme, jaké parametry mají doktoráty v ČR a jak nastavení systému ovlivňuje doktorandky a doktorandy v různých disciplínách. Dotkneme se problematiky sociálního (ne)zabezpečení i otázky, kde hledat další zdroje financování projektů. Zaměříme se také na pedagogickou činnost a další pracovní úkony, které se od doktorandů často očekávají. Které povinnosti jsou závazné a proč může být vhodnější práci navíc odmítnout? Tématem bude i vztah se školitelem či školitelkou, co dělat, aby fungoval ke vzájemné spokojenosti a jak a s kým řešit případné neshody. V neposlední řadě prodiskutujeme, proč je důležité se síťovat a vytvářet si kontakty i s lidmi mimo vaši disciplínu a jak je zásadní nezapomínat na vlastní wellbeing a duševní pohodu. Formát workshopu je uzpůsoben tak, aby byl dostatek prostoru pro vaše otázky a sdílení zkušeností.

Termín: 15. 11. 2023 od 13 do 15 hodin

Místo: v zasedací místnosti ve 4 p. v budově rektorátu

Lektorky: Mgr. Šárka Lojdová PhD. a Mgr. Marie Přibylová PhD. z České asociace doktorandek a doktorandů

Zájemci se prosím registrujte zde: přihláška