69930720_360734054806836_6919016739887906816_n_139054.png

Sledujte průběh celé akce živě na www.twitch.tv/esportsa

Unikátní e-gamingové derby univerzit, které se v České republice odehraje historicky poprvé přímo na univerzitní půdě, začíná zítra mezi Univerzitou Hradec Králové (UHK) a Univerzitou Pardubice (UPa). V Hradci Králové poměří své hráčské dovednosti tři desítky esportovců. Po tradičním hokejovém derby východočeských škol, které každý rok navštíví tisíce diváků, je letos tato disciplína novinkou.

„Pod pojmem e-gaming si můžete představit soutěžní klání hráčů počítačových her. Jde vlastně o standardní ligový sport, který v České republice zastřešuje meziuniverzitní Esportovní studentská asociace (ESA),“ vysvětluje v Česku stále populárnější aktivitu organizátor Roman Klíma, člen organizace Student Gaming Academy působící při hradecké univerzitě.

Derby startuje už zítra, v pátek 11. října 2019, v aule Objektu společné výuky v kampusu Na Soutoku UHK (Hradecká 1224). Na programu derby, které vypukne ve 12 hodin, jsou herní tituly Hearthstone, League of Legends a Counter Strike: GO, kdy v nich proti sobě stojí pět soupeřů na každé straně. Setkání ale nenabídne jen herní zážitky – před samotným derby totiž v aule od 9 hodin zazní i několik odborných přednášek zaměřených právě na problematiku e-gamingu, a to včetně těch zabývajících se kyberbezpečností.

„Je to rozhodně zajímavé zpestření v řadě těch několika zápasů v rámci našich hokejových univerzitních derby. Sám upřímně vítám a těším se na každou možnost, kdy se můžeme s kolegy z Univerzity Pardubice vidět a setkat. Přeji tomuto netradičnímu derby, aby si našlo své spokojené diváky a fanoušky, kteří se budou na další ročníky vracet,“ těší se na e-gamingový zážitek rektor hostitelské univerzity Kamil Kuča. „Blízkost našich měst a univerzit vybízí ke spolupráci i k soupeření v jakémkoliv sportu nebo disciplíně. I tentokrát je jisté, že vyhrají obě naše školy, i když vítěz bude jen jeden,“ říká prorektorka Univerzity Pardubice Andrea Koblížková.

Univerzitní e-gamingové derby není přístupné pouze hráčům, ale zdarma i široké veřejnosti a všem fanouškům. Dění v aule bude zároveň po celou dobu streamováno. Bližší informace včetně harmonogramu akce naleznete zde.

10. října 2019, Univerzita Hradec Králové, Univerzita Pardubice

Jakub Novák                                                             Martina Macková
tiskový mluvčí UHK                                                  vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa