Univerzita Pardubice se ve dnech 7. až 9. června účastní v Praze VELETRHU VĚDY 2018, který představí nespočet novinek a zajímavostí z vědeckého světa. Jedna z největších populárně-naučných akcí v České republice představí mládeži, laické i odborné veřejnosti výsledky českých vědeckých elit a inovačních firem a chybět nebudou ani zábavné interaktivní vědecké dílny a workshopy.

Veletrh vědy, který organizuje již po čtvrté Akademie věd ČR, se koná na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech, každý den od 10 do 18 hodin v Hale 4.

Akce prezentuje v jeden čas na jednom místě to nejzajímavější, co může česká věda nabídnout ze světa přírodních, technických, humanitních i společenských oborů. Cílem Veletrhu vědy je nejen popularizovat vědu, ale podpořit i uplatnění mladých vědců v praxi. V připraveném doprovodném programu se účastníci zamyslí nad tématy současné společnosti a špičkového výzkumu.

Dopolední program (od 10 do 14 hodin) bude věnovaný hlavně školám. Zkušení demonstrátoři tří fakult Fakulty chemicko-technologické, Dopravní fakulty Jana Pernera a Fakulty ekonomicko-správní budou na stánku č. 71 Univerzity Pardubice přibližovat vědu a techniku formou zajímavých zážitkových demonstrací a ukázkových experimentů.

V odpoledních hodinách (od 15 do 18 hodin) pak budou zástupci Centra transferu technologií a znalostí Univerzity Pardubice prezentovat konkrétní ukázky výsledků výzkumu excelentních univerzitních vědeckých týmů.

V pátek 9. června odpoledne bude věnován blok prezentacím studijních možností a oborů vysokých škol středoškolským studentům. Univerzita Pardubice představí nabídku možností studia na všech svých sedmi fakultách.

Pro čerstvé absolventy, doktorandy a další pracovníky ve vědě vznikne na veletrhu ve čtvrtek a pátek kariérní zóna. Zájemci se dozvědí, jak zaujmout potenciálního zaměstnavatele, jak napsat životopis nebo motivační dopis v angličtině a proč se vyplatí budovat osobní marketing.

V minulém roce se veletrhu zúčastnilo 17 tisíc návštěvníků, převážně ze škol. V letošním roce bude akce většího rozsahu a organizátoři očekávají minimálně podobný počet návštěvníků, pro něž bude připraveno přes 100 expozic, mezi nimiž je 40 pracovišť Akademie věd ČR, desítka vysokých škol a další vědecké instituce, česká science centra i inovační firmy. Jednu z nejrozsáhlejších populárně-naučných akcí u nás pořádá Akademie věd ČR již počtvrté. Veletrh vědy je určen všem věkovým kategoriím.

Zájemci a návštěvníci veletrhu si vyzkoušejí experimenty v různých vědeckých oborech, zapojí se do workshopů a vědeckých dílen. Stánky vystavovatelů doplní přednášky, science show i dokumentární filmy. Panelové diskuze s významnými vědci z pracovišť Akademie věd ČR bude moderovat Václav Moravec. Na sobotu organizátoři připravili multimediální show PŘÍSNĚ TAJNÉ Lucie Výborné a Michaela Londesborougha.

Vstup na veškerý program veletrhu je zdarma.

Na přednášky, vědecká představení, panelové diskuze a program kariérní zóny jsou z kapacitních důvodů nutné rezervace, které společně s ostatními informacemi naleznete na www.veletrhvedy.cz.

Ing. Valerie Wágnerová
mluvčí Univerzity Pardubice