Už jste si všimli zkratek a pojmů: HR – HR Award – HRS4R?
-

Od loňského roku jste si mohli všimnout, že v našem akademickém slovníku se začaly vyskytovat a skloňovat častěji záhadné zkratky – HR – HR Award – HRS4R.

HR – Human resources (Lidské zdroje)

HR Award – prestižní ocenění, které uděluje Evropská komise za excelenci v péči o lidské zdroje ve vědeckém prostředí

HRS4R - Human Resources Strategy for Researchers (Strategie řízení lidských zdrojů ve vědeckém prostředí)

Univerzita se totiž přidala k řadě evropských univerzit a přihlásila se k evropským standardům pro vytváření a zajišťování mezinárodně srovnatelných a kvalitních pracovních podmínek a podmínek pro rozvoj a nábor akademických a vědeckých pracovníků. Nejen že již nyní některé standardy splňuje a má, ale i v budoucnu je hodlá vylepšit a udržovat.

A jak?

K tomu přijala univerzita tzv. HRS4R Akční plán, pro období prozatím do roku 2025, kterému předcházela řada diskusí, pracovních setkání, řada zevrubných analýz našich dokumentů, procesů a postupů včetně rozsáhlého dotazníkového šetření mezi zaměstnanci. To se zajímalo o názory zaměstnanců na pracovní prostředí a spokojenost při práci na univerzitě a bylo m.j. prvním takovým šetřením za celou dobu naší existence. Akční plán schválilo k realizaci vedení univerzity po projednání s děkany všech fakult na podzim roku 2020.

Akční plán je k nalezení na naší zvláštní stránce – Akční plán, kde najedete i řadu dalších informací, dokumentů a akcí z oblasti lidských zdrojů a péče o rozvoj zaměstnanců.

HR Award jsme obdrželi v říjnu tohoto roku – Univerzita Pardubice získala ocenění HR Award | Univerzita Pardubice (upce.cz)

Více též v rozhovoru – zde

Chcete vědět ještě více? – Poslechněte si mě 9.12. od 14:00 odkaz na schůzku

Těším se na Vás