www95831.jpg

Univerzita Pardubice se rozhodla ke svým dobročinným akcím během roku přidat další novinku. Už příští týden startuje Den pro charitu, během kterého studenti a zaměstnanci mohou přispět do materiální sbírky pro ohrožené děti a mladé lidi v obtížné životní situaci. Zapojit se do sbírky ale může každý zájemce z Pardubic.

„Dnem pro charitu vyjadřujeme podporu a angažovanost v místní komunitě a naše aktivita je také signálem, že jako univerzita ctíme jasné hodnoty a zapojujeme se do řešení aktuálních společenských problémů,“ řekl rektor Univerzity Pardubice prof. Libor Čapek.

Akci univerzita plánuje na příští úterý 14. května. Během dne budou v kampusu univerzity, v prostoru před Dopravní fakultou Jana Pernera, dobrovolníci vybírat materiální pomoc pro Fond ohrožených dětí a Salesiánský klub mládeže, z. s. Centrum Don Bosco.

Lidé mohou přispět školními potřebami, dětskými hrami, vyřazenými funkčními mobilními telefony, ale také hygienickými, kosmetickými potřebami jako jsou např. aviváže, toaletní papír a pleťová kosmetika. Vítaná bude trvanlivá dětská výživa a trvanlivé potraviny pro dospělé. Je možné darovat i předměty pro terapeutické účely jako jsou miniatury postav, zvířat a staveb. Přesný výpis věcí do sbírky lze najít na webu https://www.upce.cz/den-pro-charitu.

„Tato akce je také dobrou příležitostí pro zapojení studujících do komunitních a dobrovolnických aktivit. Mladým lidem to ukazuje, jak důležitá je týmová aktivita, solidarita a pomoc potřebným,“ uvedla prorektorka pro vnitřní záležitosti Univerzity Pardubice doc. Liběna Černohorská.

Univerzita Pardubice se ujímá dobročinné role pravidelně. S velkým zájmem se setkává každoroční Běh Univerzity Pardubice, jehož výtěžek putuje na podporu domácí hospicové péče. Oblíbené jsou další aktivity ve spolupráci s Oblastní charitou Pardubice. Během nich studenti a zaměstnanci vyrábí adventní věnce, jejichž prodej pomáhá potřebným nebo v rámci Rozsvícení vánočního stromu univerzity nabízí koupi výrobků z chráněných dílen a nápoje s výtěžkem pro dobročinné účely. Univerzita se také aktivně zapojuje do Tříkrálové sbírky a její studenti pravidelně pomáhají v roli dobrovolníků.

KDY: úterý 14. května 10 - 14 hodin
KDE: Kampus UPCE, prostor před Dopravním fakultou Jana Pernera, Studentská ulice, Pardubice

Pardubice 9. května 2024

Mgr. Martina Macková,