pozvanka_na_vystavu_petra_maliny_do_nove_univerzitni_galerie_183986.jpg

Pardubice budou bohatší o jednu galerii. Univerzita Pardubice znovuotevírá svou galerii přímo v kampusu. Pod názvem GU: a s novým kurátorem je moderní prostor připravený vystavovat kvalitní umělce z České republiky i ze zahraničí. Premiérová vernisáž se chystá na čtvrtek 12. května.

Své jméno s univerzitní galerií GU: spojí malíř, fotograf a pedagog Fakulty restaurování Univerzity Pardubice prof. akad. mal. Tomáš Lahoda, který už působí jako její kurátor.

Galerie, která bude pět dní v týdnu otevřená také pro veřejnost, návštěvníkům nabídne pohled na současnou českou uměleckou scénu i výstavy zahraničních umělců. „Univerzita by se měla na veřejnost prezentovat nejenom výsledky studentů a vědeckých pracovníků, ale také uměním. Pro studenty, akademiky, zaměstnance i pro veřejnost je to skvělá příležitost. Mohou nahlédnout do toho, co se v současné době odehrává na výtvarné scéně,“ vysvětluje kurátor prof. Tomáš Lahoda.

Galerie se nachází v kampusu Univerzity Pardubice v části města Polabiny. Konkrétně v budově auly a přímo v sousedství univerzitní knihovny a obchodu s univerzitním zbožím. Plocha bývalé univerzitní galerie se ale zásadně proměnila a zvětšila. Galerie GU: dnes nabízí čistý a minimalistický výstavní prostor, v němž se ročně vystřídají čtyři expozice umělců.

Jako první svou tvorbu v nové galerii představí český malíř Petr Malina, na jehož dílech se opakuje téma každodenního života spojeného s pulzujícím organismem města a velkoměsta. První příležitost si jeho obrazy prohlédnout budou mít všichni hosté a zájemci na vernisáži ve čtvrtek 12. května od 17:30 hodin. Výstava potrvá až do 30. června.

Informace o galerii a plánovaných výstavách můžete najít také na webu Galerie umění Univerzity Pardubice | Univerzita Pardubice (upce.cz)

Petr Malina
Malířský minimalismus jak ve formě, tak v obsahu
KDE: Galerie GU: - Studentská 519, Pardubice
KDY: 12. 5. 17:30 h.

Zveme vás a budeme se těšit!

Pardubice 9. května 2022

Mgr. Martina Macková