Univerzita získala licenci na unikátní antiplagiátorský program

13. 12. 2019

Univerzita Pardubice v tomto semestru nově využívá speciální internetový nástroj Turnitin, který umožňuje rychlé odhalení plagiátorství dokumentů. Program kontroluje vědecké práce, ale škola ho chce také využít k tomu, aby pomáhal studentům s psaním akademických textů.

„Je důležité, aby nejen akademici, ale už naši studenti přijali odpovědnost za své texty. A aby to byla skutečně od začátku do konce jejich vlastní práce. Tento program, který bereme jako preventivní nástroj, jim může pomoct,“ uvedla prof. Ing. Tatiana Molková, Ph.D., prorektorka pro vzdělávání a kvalitu Univerzity Pardubice.

Rostoucí objem internetových zdrojů velmi rozšiřuje příležitosti pro nelegální využívání cizích textů. Na tuto situaci Univerzita Pardubice reagovala zakoupením licence speciálního programu Turnitin. Kromě něj škola dál buduje depozitář závěrečných prací a je zapojena v antiplagiátorském softwaru Theses.

Už minulý měsíc se s novinkou seznámili akademici a zaměstnanci univerzity na speciálním semináři v rámci projektu Kvalita a profilace vzdělávacích aktivit na Univerzitě Pardubice (KAPR). Další workshopy pro zaměstnance i studenty budou následovat.

 

Pardubice 13. prosince 2019

                                                                                                                          

Martina Macková,
vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice

 

Rozšířit fotografii na webu UPCE: 
false
Tiskové zprávy