Univerzita rozsvítí vánoční Strom přání, pomáhá také charitativními akcemi

24. 11. 2022

Strom přání opět ozdobí kampus Univerzity Pardubice. Originální podobu dala vánočnímu smrku světová pandemie. Univerzita ji rozhodla udržet jako tradiční, protože si získala oblibu u studentů i akademiků. U slavnostně nasvíceného stromu se totiž během adventu i Vánoc promítají osobní přání.

Univerzitní strom v těsné blízkosti kolejí rozsvítí vysoká škola příští týden ve středu 30. listopadu. Ozdoby v podobě symbolických perníků na univerzitní vánoční strom vytvořily děti ze Základní umělecké školy Pardubice - Polabiny. Doplní je dvě stovky světel, které rozsvítí rektor Univerzity Pardubice prof. Libor Čapek přesně v 17.00 společně s celým vedením vysoké školy.

Slavnostní předvánoční moment doprovodí studentská akce s hudbou, během které se bude myslet na potřebné. Účastníci přispějí zakoupením punče nebo svařeného vína na nákup senzomotorických pomůcek do Dětského centra Veská, které pomáhá dětem a rodinám ve složitých životních situacích.

„Třetí role univerzity je v odpovědnosti, kterou bereme na Univerzitě Pardubice opravdu vážně. Také proto nabízíme pomoc, a rovněž napřímo sami pomáháme tam, kde je to potřeba. Předvánoční období je jedním z těch, kdy myslíme na druhé nejen jako univerzita, ale také jako lidé,“ říká doc. Petra Bajerová, prorektorka pro vnější vztahy Univerzity Pardubice.

Už tento týden ale univerzita pomáhala. Její zaměstnanci a studenti se rozhodli i letos podpořit dobrou věc ve spolupráci s Oblastní charitou Pardubice. V budově univerzitní auly vytvořili 85 adventních věnců, jejichž prodejem přispěli na podporu domácí hospicové péče. Uvázat a ozdobit jeden nebo hned několik tradičních i méně tradičních věnců dorazili studenti, zahraniční vysokoškoláci, pedagogové nebo absolventi vysoké školy. V letošním roce se vybralo 28 tisíc korun.


„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se zapojili do tradiční akce vázání adventních věnců s oblastní charitou. Oceňuji, že se studenti i kolegové v předvánočním čase rozhodli podpořit domácí hospicovou péči,“ říká rektor Univerzity Pardubice prof. Libor Čapek.


Pardubice 24. listopadu 2022

Mgr. Martina Macková
vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice

Rozšířit fotografii na webu UPCE: 
true