PUTOVNÍ VÝSTAVA velkoformátových vědeckých fotografií Univerzity Pardubice ZVĚTŠENO s netradičními pohledy na detaily světa kolem nás zdobí nyní město Lázně Bohdaneč. Návštěvníci a lázeňští hosté tak mohou při procházkách kolem Gočárova pavilonu obdivovat až do května příštího roku krásy světa materiálů, které nejsou obyčejným okem viditelné.

Na pěti obřích venkovních stojanech ukazuje výstava ZVĚTŠENO sadu deseti vědeckých velkoformátových fotografií, které vznikly při badatelské činnosti na různých fakultách Univerzity Pardubice.

Jedná se například o několiksetkrát zvětšené pohledy na preparáty Fakulty chemicko-technologické, které slouží převážně k výzkumným účelům, zachycené netradičním pohledem badatelským optickým mikroskopem.

Nechybí ani černobílé snímky Fakulty restaurování v Litomyšli umožňující nahlédnout do mikrosvěta různých materiálů, které nás obklopují, nebo s nimiž restaurátoři pracují a které katedra chemické technologie zdokumentovala rastrovacím elektronovým mikroskopem.

Svou neobvyklostí pohledu i zpracováním zaujmou také makrofotografie nástrojů, přístrojů a materiálů dokumentující vizuálně zajímavým způsobem praktické pomůcky, metody a postupy užívané při moderní vědecké a výzkumné činnosti na fakultách dalších - zdravotnických studií, ekonomicko-správní, filozofické nebo elektrotechniky a informatiky.

První série velkoformátových fotografií z vědecko-výzkumné činnosti sedmi fakult Univerzity Pardubice navštívila vybraná místa v Pardubicích již před dvěma lety. Naposledy se výstava s obměněnou sérií obřích fotografií představila návštěvníkům pardubického zámku. Nyní, až do května příštího roku, zdobí lázeňský areál v Bohdanči.

Ing. Valerie Wágnerová
mluvčí Univerzity Pardubice