dsc_9176_194292.jpg

Univerzita Pardubice zve veřejnost na sportovní ale i kulturní akce, které tradičně pořádá u příležitosti státního svátku. Zájemci si mohou společně se studenty a pedagogy připomenout zlomový rok 1989 akcí Zvonění u auly, navštívit vernisáž v univerzitní galerii GU:, slavnostní koncert Komorní filharmonie Pardubice v aule nebo se zapojit do Nočního běhu dvojic v kampusu.

Také letos je listopad na Univerzitě Pardubice ve znamení pohybu i kultury. Sportovně založené zájemce zaujme tradiční Noční běh dvojic, který prosvítí čelovkami stezky v kampusu v pondělí 14. listopadu od 18 hodin. Akce je součástí akademického Sportovního dne v areálu Katedry tělovýchovy a sportu UPCE, na který o den později navazuje předání Standarty rektora nejlepším sportovcům a vítězům soutěží za akademický rok 2021/2022.

Kavárna Universitas se bude v úterý 15. listopadu zabývat psychologií. S tématem Zlí lidé mezi námi představí studenti od 17 hodin v Divadle Exil experta Jana Mandyse z Fakulty ekonomicko-správní, který se dlouhodobě zabývá psychosociálními otázkami a sociologickými výzkumy.

Další vernisáží pokračuje cyklus moderního umění v univerzitní galerii GU:. Den před státním svátkem 16. listopadu otevře osobně svoji výstavu česká autorka Daniela Baráčková. Ihned poté se rozezní klíče a zvonky u pamětní desky univerzity na připomínku Listopadu 89 a zazní také symbolická Modlitba pro Martu. Na setkání zazpívá Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice a promluví také rektor Univerzity Pardubice prof. Libor Čapek.

Pro zájemce o vážnou hudbu má Univerzita Pardubice pozvánku na tradiční koncert Komorní filharmonie Pardubice opět v Aule Arnošta z Pardubic. Jeho program v pátek 18. listopadu letos nabídne mimo jiné i předehru k opeře Don Giovanni od Wolfganga Amadea Mozarta nebo premiéru skladby s názvem Zrození hmoty od Martina Kudrny.

Univerzita bude také tradičně oceňovat osobnosti, představovat nové docenty a profesory a udělovat doktorské tituly absolventům. Slavnostní akademický obřad proběhne už zítra 11. listopadu.

Kompletní program na https://www.upce.cz/den-boje-za-svobodu-demokracii-kampusu-upce-2022.

Pardubice 10. listopadu 2022

Mgr. Martina Macková