dsc_8867_197265.jpg

Uchazečům o studium na vysoké škole se představí Univerzita Pardubice na konci ledna během veletrhu vzdělávání Gaudeamus v Praze. Zájemce o studium na svých sedmi fakultách zve také na Dny otevřených dveří, které pokračují už příští týden.

„Pro rozhodnutí je důležité, aby se uchazeči seznámili také s prostředím vysoké školy. Proto je zveme na jednotlivé fakulty, kde se dozví všechny potřebné informace o studiu a osobně poznají i zázemí, které naše univerzita nabízí,“ říká prorektorka pro vnější vztahy Univerzity Pardubice doc. Petra Bajerová.

Benefitem studia na Univerzitě Pardubice je kompaktní kampus, ve kterém studenti najdou ubytování, ale i menzu nebo knihovnu a další služby. Ale také nabídka studia v zahraničí prostřednictvím programu Erasmus+ nebo velké možnosti sportovních aktivit přímo na univerzitě. Výhodou je také dopravní dostupnost města a Pardubického kraje.

Veletrh Gaudeamus Praha začíná na Výstavišti Letňany v úterý 24. ledna a potrvá do čtvrtka 26. ledna. Univerzita Pardubice se představí v expozici č. 31. Zájemcům nabídne i praktické ukázky, například molekulární gastronomii od studentů Fakulty chemicko-technologické, speciální modely pro výuku a simulaci kritických stavů z Fakulty zdravotnických studií, mobilní 3D skener využívaný při dokumentaci památek z Fakulty filozofické nebo simulátor rozjezdu lokomotivy Dopravní fakulty Jana Pernera.

Kdy se vypravit na DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na UPCE:

Přihlášky jsou pro zájemce o studium na vysoké škole otevřené od začátku listopadu 2022. Přehled možností studia i přihlášky najdou maturanti na speciálním webu studuj.upce.cz.

Pardubice 13. ledna 2023

Mgr. Martina Macková