sam_8251_113948.jpg

Poslední dva srpnové týdny stráví děti a mládež na Univerzitě Pardubice. Dopravní fakulta Jana Pernera připravila program zaměřený na tvořivou práci s elektrotechnikou a programováním, Kariérní centrum první IT školu pro dívky. A s katedrou tělovýchovy a sportu si děti vyzkouší nejrůznější pohybové aktivity.

Letní škola s Dopravní fakultou Jana Pernera

Ve dnech od 20. do 24. srpna nabízí Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice ve spolupráci s Kariérním centrem speciální letní školu zaměřenou na elektrotechniku. Studenti a studentky středních škol si vyzkouší vyrobit elektronickou hrací kostku a oživí procesor, do něhož nahrají vlastní program pro volbu náhodného čísla. V odpoledních hodinách je čeká např. nácvik první pomoci, logistické hry, lukostřelba, geocaching a další outdoorové aktivity.

Letní škola IT pro dívky

Letos poprvé připravilo Kariérní centrum Univerzity Pardubice ve spolupráci s Czechitas specializovanou letní IT školu pouze pro studentky středních škol, a to ve dnech 27. až 31. srpna. Středoškolačky se seznámí se základními principy programování, s jeho historií, formou her a kvízů také s fungováním a bezpečností na internetu. „Studentky se budou věnovat také tvorbě statických webových stránek, osvojí si základy grafiky nebo se seznámí s druhy programovacích jazyků,“ říká k náplni nového IT programu pro dívky Ing. arch. Iva Svobodová, hlavní organizátorka speciální letní školy. „V programu nechybí ale i dostatek pohybu,“ dodává k pestrému programu Iva Svobodová.

Příměstský sportovní tábor s tématem „Najdi svoji cestu“

Venkovní i vnitřní sportoviště Univerzity Pardubice ožijí v týdnu od 27. do 31. srpna téměř šedesátkou dětí, které se zúčastní sportovního táboru. Připravili jej lektoři Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice, letos pod názvem „Najdi svoji cestu“.

Týdenní program táboru je koncipován jako dobrodružná cesta napříč světadíly, na které si děti vyzkouší mnoho sportovních dovedností, aktivit a známých i méně známých sportů, jak v tělocvičně, tak i venku. Děti zažijí tradiční míčové a raketové hry, hry v přírodě, orientační aktivity, vodní turistiku na kánoích a paddleboardech, potrénují na nízkých lanových překážkách, překážkové dráze atd.

„Děti si vyzkouší nejrůznější sporty. Připravili jsme pro ně i lekce karate, zumby a in-line bruslení na nedaleké stezce podél řeky Labe. Zajímavé pro ně určitě budou lanové aktivity a slackline neboli moderní provazochodectví. Kromě toho zařadíme překážkové dráhy, kanoe a dostanou základy gymnastiky a atletiky,“ uvádí k náplni příměstského sportovního táboru Univerzity Pardubice Mgr. Pavla Procházková, lektorka katedry tělovýchovy a sportu. „Pro letní sportovní školu využijeme jak tělocvičny a venkovní hřiště univerzity, ale také náš areál vodních sportů a tenisu na loděnici u Labe a zamíříme s dětmi i do Tyršových městských sadů. Máme pro ně naplánován i dobrodružný výlet na Kunětickou horu.“

Do pardubického kampusu se tak poslední prázdninový týden nastěhuje 57 dětí ve věku od 5 do 12 let, na které čeká kromě sportů dále i tvůrčí odpoledne, při němž si vyrobí batikované tričko nebo lapač snů.

Bližší informace k letním školám a sportovnímu táboru:
Ing. arch. Iva Svobodová
organizátorka letních škol
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa
telefon 466 036 482
e-mail iva.svobodova@upce.cz