Univerzita Pardubice přeruší od středy výuku

10. 3. 2020

Univerzita Pardubice přeruší od zítřka výuku na všech sedmi fakultách do odvolání. Rozhodl o tom dnes krizový štáb vedení školy. Důvodem je prevence před šířením koronaviru a nová opatření, která dnes vyhlásila Bezpečnostní rada státu.

Vedení univerzity doporučilo studentům, kteří jsou na denním studiu, aby během přerušení výuky odjeli do svých domovů. Zahraniční studenti mohou samostatně studovat ve svém ubytování. „Děkani fakult stanoví v rámci svých kompetencí podmínky pro samostudium, případně distanční formy studia,“ uvedl rektor Univerzity Pardubice prof. Jiří Málek.

Rektor Univerzity Pardubice požádal zaměstnance a studenty, aby věnovali zvýšenou pozornost dodržování hygienických pravidel a snažili se omezit osobní kontakt, a také aby sledovali aktuální informace a doporučení školy a opatření státních orgánů.

Jakou formou budou pracovat akademici a další zaměstnanci univerzity rozhodne vedení jednotlivých fakult a univerzity během odpoledne. Univerzita zajistí bezprostředně vyšší úroveň úklidových služeb ve všech budovách.

Rozhodnutí vlády, která od dnešního večera zakázala pořádání akcí, na kterých by se mělo shromáždit více než 100 lidí, ovlivní také další dění na univerzitě mimo výuky. Už zítra měl proběhnout veletrh Kontakt, na který byli přihlášeni zástupci šesti desítek firem a společností. Tradiční akce, která nabízí vysokoškolákům možnost domluvit si stáž, získat kontakty a informace od budoucích zaměstnavatelů, měla letos proběhnout po devatenácté. Organizátoři proto nyní musí narychlo kontaktovat firmy a celou akci odvolat. (Původní program zrušeného veletrhu Kontakt: https://www.upce.cz/program-kontakt-2020-0)

Univerzita Pardubice má 7 fakult, na kterých studuje asi 7 500 studentů. S asi tisícovkou zaměstnanců je také jedním z největších zaměstnavatelů v kraji.

 

Pardubice 10. března 2020                                                        

                                                                                             Martina Macková
vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa

false
Rozšířit fotografii na webu UPCE: 
true
Tiskové zprávy