obr.1_univerzitni_adventni_vence_pomahaji_a._zeiner_141105.jpg

Univerzita Pardubice se včera už potřetí zapojila do společné akce s Charitou Česká republika. Přes šest desítek jejích studentů, akademiků i zaměstnanců se rozhodlo vázat adventní věnce a podpořit tak domácí hospicovou péči.

Během několika hodin vzniklo v budově Auly Arnošta z Pardubic 110 originálních adventních dekorací, které se rovnou také prodávaly. Univerzita letos přispěje na hospicovou péči více než 30 tisíci korunami. Věnce z univerzity si mohou zájemci zakoupit dnes v univerzitní aule, a také prostřednictvím Charity ČR první adventní neděli v kostelech a na vánočních trzích na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. Loni se za univerzitní věnce utržilo 26 tisíc korun.

Jsme rádi, že má univerzita opakovaně zájem pomoci, a dokonce našla prostory, kde může tolik lidí najednou tvořit. Univerzitní věnce jsou vždy velmi krásné a dobře se prodávají. Díky tomu se nám každý rok daří vybrat více peněz na podporu domácí hospicové péče,“ uvedl Bc. Jan Lohynský z Oblastní charity Pardubice. Mezi výrobky lze najít i originálně pojaté kousky. Tvořit tradiční věnce na vánoční stůl totiž pomáhají také zahraniční studenti, kteří jsou na univerzitě na výměnném pobytu.

Univerzita Pardubice, její fakulty i pracoviště se každoročně angažují v mnohých charitativních projektech a organizují i samy tyto akce. Zapojují se například do charitativních běhů, organizují vánoční jarmark, charitativní bazárek nebo Srdíčkové dny. Hned příští středu budou studenti v rámci rozsvěcení univerzitního vánočního stromu nabízet charitativní svařené víno a výtěžek z akce půjde na pomoc potřebným.

Pardubice 29. listopadu 2019

Martina Macková