img_20190122_112807_125845.jpg

Možnost vstoupit do světa virtuální reality nebo si vyzkoušet práci záchranářů. I takové zajímavosti nabízí od včerejška tým Univerzity Pardubice všem návštěvníkům veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus v Praze. Studenti, akademici i zaměstnanci informují zájemce o všech studijních programech, oborech, specializacích, výsledcích vědeckého bádání, a také o výhodách studia na 7 fakultách Univerzity Pardubice.

„Je skvělé, že prostřednictvím našich studentů můžeme zájemcům z celé republiky předat napřímo informace o tom, co vše je u nás možné studovat, že máme úspěšné vědecké týmy i jednotlivé badatele a že Pardubice pro ně mohou být zajímavé místo. Věřím, že kromě nabídky oborů u mladých lidí rozhodne naše otevřenost i kvalita, kterou potvrzuje institucionální akreditace,“ uvedl profesor Jiří Málek, rektor Univerzity Pardubice. Ta se loni stala teprve 4. vysokou školou v zemi, která získala od Národního akreditačního úřadu známku nejvyšší kvality pro šest oblastí vzdělávání: dopravu, ekonomické obory, historické vědy, chemii, informatiku a zdravotnické obory.

Každý, kdo se rozhodne pro jeden z oborů nebo programů na Univerzitě Pardubice, má šanci stát se součástí evolUPCE. Všechny informace pro zájemce o studium obsahují nejen tyto speciální webové stránky www.evolupce.cz, atraktivní je také pardubická část doprovodného programu veletrhu. V přednáškovém sále současní studenti univerzity představují důležité informace k přijímačkám, ale vypráví také o tom, proč si vybrali svůj obor a studium na Univerzitě Pardubice, a jak je možné využít volný čas v Pardubicích. „Velký zájem je o informace ke studiu na všech sedmi fakultách. Studenti oceňují také živé prezentace. U naší expozice se jen během prvního dne zastavily stovky lidí,“ říká Ivana Švecová, vedoucí Referátu pro vzdělávání a záležitosti studentů Univerzity Pardubice.

Univerzita Pardubice je jednou z 289 univerzit, vysokých škol a fakult z celkem 5 zemí světa, které se letošního veletrhu účastní. Třídenní XII. ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2019 se koná na výstavišti PVA Expo v pražských Letňanech. Podle informací organizátorů jen za první den navštívilo veletrh přes 4 tisíce lidí.

Zástupce Univerzity Pardubice je možné potkat v expozici č. 77, která nese univerzitní červenou barvu, také zítra od 8 do 15 hodin.

Pardubice 23. ledna 2019

Martina Macková