univerzita_pardubice_otevre_science_point_ve_sportovnim_parku_autor_ing._j._prazak_167928.jpg

Univerzita Pardubice letos opět představí tisícům návštěvníků vědu hravou formou ve svém speciálním Science Pointu. Popularizátoři vědy připravili program, který od pondělí 9. srpna nabídne v rámci Sportovního parku sedmidenní šňůru ukázek vědy i kontaktních her. V olympijském roce dá vysoká škola všem také šanci k aktivnímu pohybu.

Program Science Pointu odstartují netradiční chemické pokusy pro každého Fakulty chemicko-technologické, které vystřídají hry a hádanky zástupců Fakulty filozofické. Od čtvrtka se zájemci potkají s programem Dopravní fakulty Jana Pernera, která zaujme děti i dospělé Kvízem konstrukce vozidel a Fakulty zdravotnických studií s nabídkou lidských modelů i měření tlaku či tuku v těle.

Milovníci techniky se mohou těšit na sobotní a nedělní program, v němž zástupci Fakulty elektrotechniky a informatiky představí magnetickou pušku, termokamery a létat budou také drony. Ekonomické hrátky, které sází na zvýšení finanční gramotnosti už u dětí, má v plánu Fakulta ekonomicko-správní.

Univerzitu bude na akci zastupovat také Katedra tělovýchovy a sportu s pohybovým programem a Univerzitní sportovní klub, který prezentuje aktivní využití volného času nejen pro studenty a zaměstnance školy.

Návštěvníci Sportovního parku najdou Science Point Univerzity Pardubice pod číslem 14 od 9. do 15. srpna v parku Na Špici.

Fakulty Univerzity Pardubice se představují během akce Sportovní park už pravidelně od roku 2016. Vysoká škola sází na zájem dětí o vědu a popularizační aktivity během celého roku. Ve městě i v regionu pořádá pravidelné aktivity pod názvem Univerzita v pohybu, které doprovází speciální grafika oceňovaného výtvarníka Pavla Koutského. Navštěvuje základní i střední školy, a také příměstské tábory. Mezi její největší akce patří Vědeckotechnický jarmark, který každoročně zaplní centrum Pardubic a Noc vědců. Ta se letos uskuteční 24. září v kampusu univerzity. Zájemci se mohou těšit na bohatý program, který bude spojovat jediné hlavní téma - čas.

Pardubice 5. srpna 2021

Mgr. Martina Macková