Univerzita míří s novým hokejový klubem na turnaj do Petrohradu

26. 8. 2019

Studenti Univerzity Pardubice z nového hokejového klubu UHC Pardubice (University Hockey Club) vyráží dnes na svůj první zahraniční turnaj. Ten začíná v úterý v Petrohradě a jeho součástí je mezinárodní konference, na kterou odjíždí společně s hokejisty také zástupci vedení tří fakult univerzity.

Nový hokejový klub vznikl během letních měsíců a celý tým začal ihned intenzivně trénovat. Do budoucna by se hráči chtěli zapojit do české studentské hokejové soutěže.

„Účast na turnaji Baltic Student Hockey Cup bude pro naše studenty obrovská zkušenost. Pro zástupce univerzity ale také příležitost ukázat možnost studia na Univerzitě Pardubice i pro sportovní talenty a nadšence ze zahraničí,“ řekl Mgr. Tomáš Macas, Ph.D, vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu UPa, která vznik klubu iniciovala.

Petrohradská mezinárodní konference se jako součást akce zaměří na roli ledního hokeje v posilování mezinárodní spolupráce a vzdělávání v oblasti sportu. Zástupci vedení 3 ze 7 fakult Univerzity Pardubice na ní chtějí navázat spolupráci s dalšími univerzitami, jejichž týmy se účastní turnaje, a představit možnosti studia. Konference se budou účastnit zástupci asociací a univerzit z Ruské federace, ale také například z Estonska nebo ze Slovenska.

 

Pardubice 26. srpna 2019

 

Lenka Čermáková  
 zástupce vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubic

 

Bližší informace:
Mgr. Petr Filip
Katedra tělovýchovy a sportu UPa
mobil 606 213 774
e-mail petr.filip@upce.cz

 

Rozšířit fotografii na webu UPCE: 
true
Tiskové zprávy