tyden-teorie-praxe-ekonomice-privita-experty-z-ceska-i-zahranicifoto-jan-jambor87071.jpg

Desítky odborníků, zástupců firem a vysokých škol z České republiky i ze zahraničí se příští týden opět potkají na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. Týden teorie a praxe v ekonomice letos nabídne studentům od pondělí 6. listopadu více než 40 přednášek. Čtyřdenní akce, která ukazuje, jak propojit teoretické vědomosti s praxí ve výuce, výzkumu a vzdělávání, se uskuteční už posedmnácté.

„Naši studenti mohou diskutovat o aktuálních ekonomických tématech a pochopit, jak uplatnit získané znalosti v praxi. Velmi zajímavé jsou pro ně také osobní zkušenosti, které přednášející získali při řízení firem a organizací. Důležitým tématem akce jsou rovněž inovace a využití umělé inteligence ve firemní praxi, říká děkan Fakulty ekonomicko-správní prof. Ing. Jan Stejskal, Ph.D.

Studenti si letos mohou vybírat z atraktivních přednášek na různá témata, jako je např. efektivní řízení lidských zdrojů, finanční management, investiční růst či aktuální problémy českého průmyslu. Diskutovat se také bude o veřejných financích v České republice a na Slovensku.

Kompletní program akce najdete zde: TTPE 2023 | Univerzita Pardubice (upce.cz)

Hosty letošního Týdne teorihttps://fes.upce.cz/tte a praxe jsou odborníci z mezinárodních firem, bankovních institucí, vzdělávacích organizací i českých a slovenských ekonomicky zaměřených vysokých škol. „Mezi nimi jsou například zástupci firem jako je Coca-Cola, Philip Morris, Škoda auto či KPMG. Bankovní sektor reprezentují Česká spořitelna či FIO banka a veřejný sektor Nejvyšší kontrolní úřad, Krajský úřad Pardubického kraje, Finanční úřady pro Pardubický a Královehradecký kraj.  Studenti se rovněž setkají se zástupci agentur, které v kraji podporují inovace a podnikání jako jsou CzechInvest či P-Pink.“ uvedla doc. Ing. Michaela Kotková Stříteská, Ph.D., vedoucí Ústavu podnikové ekonomiky a managementu Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.

Pardubice 3. listopadu 2023

Mgr. Martina Macková