Univerzitní koleje

Koleje univerzity jsou situovány přímo v univerzitním kampusu v městské části Pardubice II v Polabinách (vyjma pavilonu Z, který je v Průmyslové ulici, kde sídlí Fakulta zdravotnických studií). V blízkosti je převážná část fakult, výukových i sportovních zařízení univerzity. Pro studenty je připraveno v sedmi pavilonech několik variant pokojů od dvoulůžkových po čtyřlůžkové.

Ke standardnímu vybavení každého pokoje patří postel, skříň, židle, stůl a lampička. Některé pokoje jsou napojeny na vysokorychlostní datovou síť univerzity. Garsoniéry mají navíc vlastní kuchyňku s ledničkou a elektrickým vařičem a také vlastní WC a sprchu. Na pavilonech A, B, C a D jsou na chodbách společná WC, sprchy a kuchyňky s ledničkou a elektrickými vařiči. Koleje nabízejí kvalitní zázemí pro studium a ubytování, díky těsné blízkosti centra města zde naleznete i vynikající možnosti kulturního a sportovního vyžití. Pro stravování slouží především studentská menza se samoobslužnou jídelnou, nicméně supermarkety a další obchody a restaurace jsou nadosah od univerzitního kampusu. Studenti Fakulty restaurování v Litomyšli mají možnost ubytování na koleji v těsné blízkosti budovy fakulty.

Pro přidělení lůžka na kolejích je hlavním kriteriem dojezdová vzdálenost z místa bydliště. Budoucí studenti mají vždy do 17. srpna možnost podat žádost o ubytování, následně Správa kolejí a menzy sestavuje pořadník pro přidělení lůžek. Studenti, kterým bylo přiděleno lůžko musí nejpozději do 12. září složit finanční jistinu, jinak jim rezervace lůžka zaniká. Další možnost získat ubytování nastává v druhé polovině září, kdy je organizován volný výběr lůžek. Studenti mají v určených dnech možnost se přihlásit k ubytování přímo v kanceláři kolejí. Do volného ubytování jsou zařazována všechna lůžka z rezerv a lůžka, která se uvolnila v důsledku nezaplacení finanční jistiny.

Veškeré potřebné a aktuální informace naleznete na webových stránkách Správy kolejí a menzy, které jsou vydatným informačním zdrojem každého zájemce o ubytování.

 

Správa kolejí a menzy, Studentská 202, 530 09  Pardubice – Polabiny,
RNDr. Pavel Ďurovec, ředitel, telefon: 466 036 290, e-mail: skm@upce.cz