Soutěž „Hledáme nejlepšího mladého chemika“ vstupuje do čtvrtého ročníku

Soutěž pro žáky devátých tříd základních škol odstartovala v listopadu 2010 a potrvá do února 2011, kdy budou známi mladí chemici.
Podobně jako v loňském ročníku se bude soutěžit ve třech kategoriích. Nejlepšího mladého chemika určí výsledky testové části, která bude letos poprvé dvoukolová. Soutěž o Zlaté pero Parama nahradí projektová část, která je určena pro celé třídy. Úkolem soutěžících bude vypracovat projekt podle zadání Střední průmyslové školy chemické. Vítězný projekt bude odhalen na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže na začátku února. Vyhlášen bude také nejlepší učitel chemie. Jméno nejlepšího pedagoga však neurčí anketa, jak tomu bylo v loňském ročníku, ale stane se jím učitel, jehož žáci dosáhnou nejlepších výsledků v testové části.
Soutěž „Hledáme nejlepšího mladého chemika" pořádá Střední průmyslová škola chemické Pardubice ve spolupráci s Pardubickým krajem. Generálními partnery soutěže jsou Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice, Paramo, a.s. a Synthesia, a.s. Partnery soutěže jsou město Pardubice, Explosia, a.s., Lučební závody Kolín, Svaz chemického průmyslu České republiky, Výzkumný ústav organických syntéz, dreamlabel.cz, Lanové centrum Pardubice, Léčebné Lázně Bohdaneč a knihkupectví Helios. Mediálními partnery soutěže jsou Pardubický deník a Český rozhlas Pardubice.
 

Tisková zpráva k průběhu soutěže.

Seznam třiceti pěti nejúspěšnějších žáků z prvního kola testové části. 

Tisková zpráva k očekávanému výsledku soutěže.

Výsledky.