Foto ©Jiří Štembírek
DB1 Dopravní fakulta Jana Pernera kontakt

Srdečně Vás zveme na sérii přednášek o historii dopravy. Přednášky se uskuteční 4. 5. 2023 ve 13:30 v aule B1 Dopravní fakulty Jana Pernera.

Těšit se můžete na tyto přednášky:

STRUČNÁ HISTORIE DOPRAVNÍ FAKULTY JANA PERNERA

děkan fakulty doc. Ing. Libor Švadlenka, Ph.D.

PRŮŘEZ ŽIVOTEM A DÍLEM JANA PERNERA

Přednáška o českém vlastenci, projektantovi a staviteli železničních tratí, jehož jméno nese Dopravní fakulta Jana Pernera od začátku svého vzniku v roce 1993.

PhDr. Jiří Kotyk, Ph. D.

Historik a čestný občan města Pardubice. Je předsedou Společnosti Jana Pernera i předsedou Společnosti Jana Kašpara a předsedou redakční rady časopisu Zprávy přátel Pardubicka. Věnuje se především regionální historii, hlavně oblasti východních Čech v období novověku. Napsal řadu historických publikací. Je držitelem medaile prezidenta republiky Za zásluhy 1. stupně. Působil jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové, kde pracuje v Ústavu historických věd.

HISTORIE ŽELEZNIČNÍ DOPRAVY – KOLEJOVÁ VOZIDLA NA NAŠEM ÚZEMÍ

Přednáška přiblíží vývoj kolejových vozidel na našem území v čase. Od prvních koněspřežných železnic, přes parní a motorová vozidla, až po perspektivu vysokorychlostní dopravy na našem území.

Doc. Ing. Karel Sellner, CSc

Zabývá se koncepcí a rozvojem dopravní infrastruktury a vozidel i mezinárodními vztahy a ekonomikou průmyslu dopravy. Je členem vědecké rady ministra dopravy i v jiných komisích a organizacích. Byl docentem Fakulty strojního inženýrství Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Za úvodní fotografii k události děkujeme ©Jiří Štembírek