Sbírka ke Dni válečných veteránů

Uložit do kalendáře 05-11-2018 8:30 09-11-2018 18:30 Czech republic/Europe Sbírka ke Dni válečných veteránů Vlčí máky znovu ve všech krajích! Letos v listopadu pořádá společnost Post Bellum (www.postbellum.cz) už počtvrté veřejnou sbírku ke Dni válečných veteránů. Tento svátek se slaví 11. 11. po celém světě, především v anglosaských...
05. 11. - 09. 11. 2018

Vlčí máky znovu ve všech krajích!

Letos v listopadu pořádá společnost Post Bellum (www.postbellum.cz) už počtvrté veřejnou sbírku ke Dni válečných veteránů. Tento svátek se slaví 11. 11. po celém světě, především v anglosaských zemích. Rádi bychom, aby více zakořenil i u nás. Aby si lidé (alespoň) jednou za rok připomněli ty, kteří bojovali na bojištích druhé světové války či v době nedávné sloužili např. v Iráku či Afghánistánu. Chceme, aby se na jejich příběhy nezapomnělo. Každý, kdo si během sbírkových dní od 1. do 11. listopadu 2018 pořídí symbol tohoto dne – květ vlčího máku, přispěje do sbírky. Díky získaným penězům budeme moci pro archiv Paměť národa (www.pametnaroda.cz) natočit další vzpomínky válečných veteránů a lidí, kteří bojovali za svobodu a demokracii, za svobodné Československo.

Sbírkové místo s kasičkou najdete i na Univerzitě Pardubice.  Od 5. do 9. listopadu budete moci přispět v budově EB, Studentská 95. Kasička bude dostupná u bufetu. 

 

V roce 2017 bylo celkem 258 sbírkových míst ve všech krajích, letos se postupně přidávají i další. Připnout si květ máku na klopu a přispět do sbírky můžete také v mnoha knihovnách, kavárnách, obchodech a firmách. Seznam všech míst najdete na www.denveteranu.cz. V minulém roce přispěli lidé do sbírky celkem 750 000 Kč.

Část komunikační kampaně ke sbírce připravila v roce 2017 pro Post Bellum zdarma reklamní agentura Young & Rubicam ve spolupráci s Bistro Films. Silný video spot inspirovaný příběhem veterána Karla Brhela (1922–2006) se vysílal v České televizi i v řadě kin po celé ČR.

Více na www.denveteranu.cz|  www.postbellum.cz | www.pametnaroda.cz

Fakulta filozofická
doc. Mgr. Pavel Panoch, Ph.D.