Přinese 21. století průlom v diagnostice Alzheimerovy choroby?
online kontakt

Univerzita Pardubice se zapojí do celostátní akce Týden mozku 2021.

Ve středu 17. března sledujte přednášku Přinese 21. století očekávaný průlom v diagnostice Alzheimerovy choroby?

Na aktuální téma bude hovořit prof. RNDr. Zuzana Bílková, Ph.D. z Katedry biologických a biochemických věd Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice, která se tímto výzkumem zabývá.

Posledních 20 let přineslo v biomedicínských vědách mnoho významných objevů, avšak diagnostiku Alzheimerovy choroby a dalších neurodegenerativních onemocnění to ovlivnilo jen částečně.

Paní profesorka se pokusí odpovědět například na otázku, zda existují nějaké nové nadějné metody nebo techniky, které by umožnily diagnostikovat nemoc už v rané fázi.

Během přednášky bude prof. Bílková online k dispozici pro dotazy sledujících. Ptát se můžete v komentářích i chatu.

Přednášku budeme vysílat na Facebooku Univerzity Pardubice a na kanále www.youtube.com/upcecz.

Akce Týden mozku každoročně představuje nejnovější objevy a trendy ve výzkumu mozku a neurovědách a pořádá ji Akademie Věd České republiky a je součástí Brain Awareness Week.

Celosvětová kampaň zvyšuje povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku.