ukazka_dila_sarka_hrouzkova_115524.jpg

V úterý 11. září v podvečer (v 17:00 hodin) bude v Galerii Univerzity Pardubice otevřena 104. umělecká výstava, která představí REZAVÉ OTISKY A KOLÁŽE malířky i grafičky ŠÁRKY HROUZKOVÉ.

Malířka a grafička Šárka Hrouzková vystavuje malbu a kombinované techniky vycházející z malby již od poloviny 80. let. Absolvovala Katedru výtvarné teorie a výchovy, bohemistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. V 80. letech učila na Ostravsku a od roku 1990 žije a pracuje ve Východních Čechách. V roce 1999  založila se svou kolegyní Pavlínou Vomočilovou soukromé Výtvarné studio v Dolním Újezdě u Litomyšle, kde se věnují výtvarně nadaným dětem a mládeži (od r. 2009 soukromá ZUŠ, o.p.s.). Je členkou Unie výtvarných umělců pardubického regionu a Klubu konkretistů KK3.

Ve své současné tvorbě se pohybuje na polích nezobrazivého umění, její tvorba osciluje mezi lyrickou abstrakcí a tzv. konkrétním uměním,“ říká o práci vystavující autorky v univerzitní galerii kurátor výstav pardubické univerzitní galerie Mgr. Lubomír Netušil. „Také pracuje s materiálovými asamblážemi a instalacemi, často s použitím především kovových reliktů. Její tvorba čerpá svá východiska z krajiny, východních filosofií, mayské kultury, českého baroka, především ze Santiniho díla, a hlavně z hlubokého lidství a empatie ke všemu živému i neživému. Z jejích obrazů vyzařují hluboké zemité energie a zářivé oslňující světlo. V posledních letech experimentuje s rezavým plechem, konkrétněji rez na papíře a na plátně, asambláže a koláže.

Výstava v Galerii Univerzity Pardubice ve vestibulu Univerzitní knihovny potrvá do 7. listopadu a je otevřena:

- v září je galerie otevřena od pondělí do čtvrtka od 8:00 do 18:00 hodin, v pátek od 8:00 do 16:00 hodin a v sobotu a neděli zavřeno,
- v říjnu a listopadu - od pondělí do středy od 8:00 do 20:00 hodin, ve čtvrtek od 8:00 do 18:00 hodin, v pátek od 8:00 do 16:00 hodin, v sobotu od 8:00 do 12:00 hodin, v neděli zavřeno.

Vstup je zdarma.

případné bližší informace k výstavě podá kurátor výstav Galerie UPa – Mgr. Lubomír Netušil, z ateliéru grafiky Katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, člen Unie výtvarných umělců pardubického regionu

Ing. Valerie Wágnerová
mluvčí Univerzity Pardubice