Nejlepší matematici ze střední Evropy změří své znalosti na Univerzitě Pardubice

22. 8. 2019

Vážené kolegyně, vážení kolegové,  

rádi bychom vás upozornili, že Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice společně s Gymnáziem Pardubice Dašická budou hostit 13. ročník mezinárodní Středoevropské matematické olympiády „MEMO - Middle European Mathematical Olympiad“. Šedesát účastníků ve věku do 18 let z 10 středoevropských zemí změří během týdne své znalosti při různých matematických zadáních.

„Je nám ctí hostit mladé matematické talenty ze střední Evropy. Moderní technické a prostorové zázemí, které naše fakulta nabízí, může pomoci nejen k vyšší kvalitě soutěže, ale dokáže podpořit zájem mladých lidí o technické obory. Věřím, že Středoevropská matematická olympiáda zvýší prestiž univerzity a fakultě přivede nové talentované zahraniční studenty, “ uvedl Ing. Zdeněk Němec, Ph.D., děkan Fakulty elektrotechniky a informatiky.

Organizátorem soutěže je Jednota českých matematiků a fyziků společně s Univerzitou Pardubice, Gymnáziem Pardubice Dašická a Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy. Akce se koná každoročně na přelomu srpna a září a vždy ji hostí některá z desítky členských zemí. V České republice byla naposled před 11 lety v Olomouci. Více informací na: https://memo2019.karlin.mff.cuni.cz.

 

KDY: 26. srpna - 1. září 2019

           Slavnostní vyhlášení výsledků olympiády v sobotu 31. srpna od 18 hodin

KDE: Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice, posluchárna H1

 

Pardubice 22. srpna 2019

Lenka Čermáková 
 zástupce vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubic

Bližší informace:

Ing. Lukáš Čegan, Ph.D.
proděkan pro vnitřní rozvoj a vnější vztahy
Fakulta elektrotechniky a informatiky UPa
e-mail:
lukas.cegan@upce.cz
telefon: 466 037 515

Rozšířit fotografii na webu UPCE: 
true
Tiskové zprávy