3176819796403474614244786736270840966519617n94582.jpg

Kvalita zdravotnické péče a její perspektivy budou tématem mezinárodní konference, která proběhne příští týden na Univerzitě Pardubice. Setkání světových leaderů v péči o zdraví MEKON organizuje Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice (UPCE) ve spolupráci s Fakultou zdravotníctva Katolíckej univerzity v Ružomberku. Akce, jejíž 8. ročník má podtitul 4 pilíře péče, startuje příští středu 24. dubna v aule univerzity.

Konference představuje jedinečnou platformu pro odborníky, studenty a všechny, kteří se zajímají o poskytování kvalitní péče o zdraví ve čtyřech základních doménách — fyzické, psychické, sociální a spirituální. Na akci přijedou odborníci z mnoha zemí, kteří mají mezinárodní renomé, např Kristina Mikkonen z finské University of Oulu, Marco Tomietto z Northumbria University z Velké Británie nebo Sarah B. Vittone z Georgetown University v USA. Tito experti představí své poznatky a výzkumy, které posouvají hranice nejen v oblasti vzdělávání, ale také praxe v péči o zdraví.

„Zajištění účasti takto významných přednášejících je součástí strategie fakulty zaměřené na rozvoj mezinárodní spolupráce ve výuce a výzkumu. Každý z nich bude nejen přednášet na konferenci, ale navíc se v ostatní dny svého pobytu zapojí do výuky našich studentů. Toto je žádoucí pro získání přehledu o nejnovějších znalostech z oblasti nelékařských zdravotnických oborů,“ uvedl proděkan pro vědu a tvůrčí činnost Fakulty zdravotnických studií UPCE Mgr. Vít Blanař, Ph.D.

Akce nabídne spektrum témat, od aktuálních trendů v českém a slovenském, ale i celosvětovém ošetřovatelství přes integraci důkazů do praxe až po globální výzvy, jako jsou nové trendy v nukleární medicíně.

Program konference v sobě zahrnuje také XVI. Celostátní studentskou vědeckou konferenci, což otevírá dveře pro prezentaci inovativních projektů a výzkumů ze strany studentů. „Prezentace studentů považujeme za výbornou příležitost pro to, aby získali zkušenosti z vystupování před publikem, trénovali své prezentační dovednosti a rozšiřovali povědomí o studentském výzkumu, který provádí v rámci svých závěrečných prací, často na vysoké úrovni,“ dodal proděkan Mgr. Vít Blanař, Ph.D., který je také předsedou vědeckého výboru konference.

Účast na letošní konferenci je příležitostí pro všechny odborníky z dané oblasti i studenty, kteří chtějí přispět k rozvoji kvalitní péče a rozšířit své profesní horizonty. Pro více informací o konferenci, programu a registraci najdete na webu Kvalita a její perspektivy 2024 | Univerzita Pardubice (upce.cz)

VIII. ročník Mezinárodní konference: Kvalita a její perspektivy s podtitulem 4 pilíře péče

KDY: středa 24. dubna 2024

KDE: Aula Arnošta z Pardubic Univerzity Pardubice, kampus Studentská 519 Pardubice