Až do čtvrtka 14. prosince mohou studenti Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice zavítat na přednášky významného amerického právníka, který zde po čase opět přednáší. Jeho prostřednictvím se seznámí s problematikou současné americké advokátní praxe a mohou tak toto prostředí porovnat s tím českým.

Na Fakultu ekonomicko-správní zavítal hostující profesor James Towne ze státu New York již v minulém týdnu. Pro studenty si připravil cyklus osmi přednášek na téma US Corporate and Commercial Law, jimiž pardubické studenty obohatí o své četné zkušenosti, především z americké advokátní praxe. Profesor Towne přijel do Pardubic na pozvání děkanky Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice doc. Ing. Romany Provazníkové, Ph.D., a zdrží se tu celkem dva týdny.

„James Towne je hostujícím profesorem, který přednáší na řadě univerzit. Má bohaté zkušenosti s výukou zahraničních studentů v USA. Založil vlastní advokátní kancelář, která je zajímavá tím, že je jednou z mála kanceláří v celých USA, kde mají majoritní vlastnický podíl ženy,“ přibližuje osobnost přednášejícího JUDr. Jana Janderová, Ph.D., z Ústavu správních a sociálních věd Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice a dodává k tématu přednášek:

„Naše studenty přijel seznámit s problematikou jednotlivých druhů obchodních společností ve Spojených státech amerických, probere s nimi též corporate governance a závazkové právo včetně pracovních smluv. Upozorní na to, co je typické a specifické pro obchodní právo v USA, aby naši studenti mohli tyto poznatky následně porovnat s českým prostředím.“

Pobyt hostujícího profesora Jamese Towna je organizovaný v rámci programu, vedeného salcburskou organizací Center for International Legal Studies (CILS). Tento program s rakouskou stranou běží na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice už několik let. Díky této spolupráci přijíždí do Pardubic každý semestr jiný „seniorní právník“ – většinou jsou to partneři advokátních kanceláří nebo soudci. Pokaždé seznamují studenty s nějakou jinou problematikou, nejčastěji z oblasti obchodního práva nebo daňového práva. U studentů se tento cyklus vždy setkává s velkým zájmem.

Přednášky amerického profesora, které probíhají v anglickém jazyce, můžete navštívit ještě do čtvrtka 14. prosince. Konají se od 17 hodin v učebně EB 01017 ve Výukovém areálu Polabiny Univerzity Pardubice ve Studentské ulici. Přednáškový cyklus amerického profesora na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice zajišťuje Ústav veřejné správy a práva fakulty.

Bližší informace:

JUDr. Jana Janderová, Ph.D.
Ústav veřejné správy a práva Fakulty ekonomicko-správní UPa
telefon 466 036 064