Mgr. Hana Jelínková

Pocházím z malebného, kopcovitého kraje Slezska z podhůří Jeseníků. Paradoxně žiji již řadu let v Pardubicích, které se pyšní jediným kopcem, a to je Kunětická Hora :-) . Přesto jsem si tento kraj zamilovala. Volné chvíle nejraději trávím v přítomnosti manžela a našeho syna v místech, kde se mohu zastavit. Ráda se vracím do hor, sportuji, čtu, mám slabost pro umění, jižní země a miluji podzim. Ke svému životu potřebuji blízké vztahy, hloubku v jakémkoli formátu a životní pohyb vyvážený zastavením.

Vzdělání: Vystudovala jsem VŠ psychosociálních studií v Praze, obor Sociální práce zaměřená na aplikovanou psychoterapii a komunikaci. Absolvovala jsem komplexní psychoterapeutické vzdělání v Daseinsanalýze a jiné specializace (komplexní výcvik Krizové intervence, výcvikové semináře zaměřené a specializace - Integrovaný psychoterapeutický program pro schizofrenní pacienty I,II, Koučink, Práce se sny, Daseinsanalýza v psychoterapeutické a poradenské praxi, Lege artis v komunitní a skupinové psychoterapii, Práce s náboženskostí člověka aj…).

Profesní činnost: Řadu let jsem působila jako psychoterapeut a vedoucí služby v neziskovém sektoru a externě jsem se věnovala individuální a skupinové psychoterapii v rámci různých institucí (Dětský domov se školou Býchory, Probační a mediační služba ČR – psychoterapie zaměřená na oběti násilných trestných činů, psychoterapeutické programy pro pěstounské rodiny, Akademická poradna aj.).

V současné době se věnuji psychoterapeutickému poradenství, rozvoji osobnosti a krizové intervenci v rámci Akademické poradny a vyučuji psychosociální předměty na Univerzitě Pardubice. Jsem také lektor a facilitátor výcvikových kurzů rozvoje osobnosti a jiných tematických kurzů pro studenty, zaměstnance a pracovníky v sociálních službách. Externě se věnuji psychoterapii pro osoby po cévní mozkové příhodě.

Zaměřuji se: Na individuální, skupinovou, párovou psychoterapii a poradenství, rozvoj osobnosti dospělých a dospívajících (pouze ve věku od 12 let) a krizovou intervenci.

Co můžete očekávat: Často za mnou přicházejí lidé, kteří se potřebují ve své situaci zorientovat, zastavit, s potřebou podívat se na svůj život z jiné perspektivy a nalézt tak cestu k obnově vlastních duševních zdrojů. Můžete očekávat uvolněnou atmosféru a příležitost být v kontaktu se sebou samým. Ve své práci je pro mě důležitý důvěryhodný, respektující vztah a bezpečný prostor, ve kterém můžete mluvit o čemkoli, co se ve vašem životě děje i o takových věcech, o kterých si myslíte, že do terapie nepatří. Dle potřeby ráda kombinuji techniky různých psychoterapeutických škol a využívám supervize své práce. 

 

false