dsc_4466_127412.jpg

Že je programování jen pro kluky?

Přihlas se na letní školu IT pro holky na středních školách a zjisti,
že to tak rozhodně není.

Termín: v průběhu července 2020 (bude upřesněno)

Co tě na letní škole čeká?

Během jednoho týdne si vyzkoušíš tvorbu webových stránek, grafiku, základy programování a dokonce i něco z datové analytiky.

• Pondělí:  Žijeme webem - od nápadu k realizaci; Základy HTML, CSS; Příprava webu, návrhy drátů, UX design, Marketer: CTAčka …
  • Úterý: Úpravy fotek - grafika v malíku; Na chvíli youtuberkami - efekty ve videu.
  • Středa: Bez databáze není web - data jsou všude okolo nás.
  • Čtvrtek: Programujeme jinak - kdo je to Ozzobot? Učíme se základní programové konstrukce s robotky.
  • Pátek: Sítě okolo nás - co je to síť? Simulace sítě v nástroji Packet Tracer; Odpolední hackaton.

Kromě nových znalostí tě čeká i spousta zážitků, zjistíš, jaké je to bydlet na vysokoškolských kolejích a prohlédneš si univerzitu.  Stravování ti zajistíme, nemusíš mít strach, že budeš hladová.

Kapacita letní školy je 12 dívek na středních školách ve věku od 15 let.

Při výběru rozhoduje především Tvá motivace, tak si na ní dej záležet. :-) V případě velkého zájmu bude zohledněna i rychlost přihlášení (přihlašování končí 25. 6. 2020).

Kontakty:

Lic. Marcela Křivohlávková
Univerzita Pardubice
Ing. Helena Volejníková
Univerzita Pardubice

Letní školu „IT pro holky" pořádá Kariérní centrum Univerzity Pardubice ve spolupráci se SŠ DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, s.r.o.

Akce je podpořena projektem OP VVV „Rozvoj kvality vzdělávání, hodnocení a strategického řízení na Univerzitě Pardubice“