Konference State Responses to Security Threats and Religious Diversity
-

Katedra religionistiky FF Univerzity Pardubice organizuje prestižní mezinárodní konferenci na téma Reakcí státu na bezpečnostní hrozby a náboženskou diverzitu v Evropě

Ve spolupráci s Mezinárodní centrem pro výzkum práva a náboženství (Reuben Law School, Brigam Young University, USA) organizují religionisté z Pardubic třídenní konferenci na ožehavá témata vztahu státu k bezpečnostním hrozbám spojovaným s náboženstvím, náboženskou diverzitou a menšinami. Na šedesát odborníků z USA, Ruska, Ukrajiny, Belgie, Polska, Kazachstánu, Arménie, Estonska a dalších zemí přijede do Prahy diskutovat aktuální skutečné i nereálné problémy náboženského extremismu, soužítí různých náboženství a postojů různých evropských zemí k těmto otázkám. Jsou to klíčová témata určijící budoucnost Evropy. Zazní také příspěvky a debaty týkající se nejbližších sousedů Evropy, především Ukrajiny, Ruska a středoasijských zemí, ale také například srovnání právního postavení různých náboženských skupin v Indii a Evropě.

Program konference zde:

Případné dotazy směřujte na spoluorganizátora akce, doc. Martina Fárka: martin.farek@upce.cz