letosni_sociokon_laka_verejnost_na_atraktivni_temata_archiv_upce_202533.jpg

Tradiční konference studentů a vědců sociální a kulturní antropologie Fakulty filozofické Univerzity Pardubice Sociocon láká letos na atraktivní témata. S podtitulem Mám takový pocit nabídne návštěvníkům diskuse, představení výzkumů, dokumenty, absolventské filmy i studentský koncert. Celodenní akce obsadí 2. května pardubické Divadlo 29.

Mezi zajímavými tématy se objeví například příspěvek o životě komunity Masajů v severní Tanzánii, snímek o skalních lezcích ze oblasti Hruboskalska či o seniorech v období světové pandemie. Film s tématem žen v továrnách, bádání o holokaustu Romů a Sintů, výzkum o budování občanské společnosti v Mosambiku nebo o fenoménu sexualizovaného násilí, jsou další témata, která studenti a výzkumníci na letošní akci otevřou.

Kolektivní monografii Na křídlech aztéckého orla představí expert na iberoamerikanistiku doc. Oldřich Kašpar. Vedoucí Katedry sociální a kulturní antropologie Tomáš Boukal uvede svoji publikaci Po stopách lidojeda: Existuje genetika mýtů?, ve které se věnoval vyprávění původních obyvatel Sibiře, Severní Ameriky a Evropy.

Krátkometrážní snímky Portréty války nastíní současné životy ukrajinských uprchlíků. Tvůrčí interkulturní dialogy vznikly za podpory projektu Rozjeď to, na kterém spolupracuje Univerzita Pardubice společně se Statutárním městem Pardubice.

Akci zakončí studentský koncert Huku – hudba v různých kulturách, který začíná v 19.30.

Sociocon je součástí akce Multikulturní týden, která probíhá také pod záštitou rektora Univerzity Pardubice prof. Libora Čapka.

KDY: 2. května 2023 10.30 – 20.00

KDE: Divadlo 29, Sv. Anežky České 29, Pardubice

Vstup pro veřejnost je zdarma. Těšíme se na vás!

Více informací – www.sociocon.cz

Pardubice 28. dubna 2023