fb_post_184033.png

Historik a končící ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Zdeněk Hazdra bude příští týden hostem Kavárny Universitas, tradiční akce Univerzity Pardubice. Tématem veřejné přednášky bude tentokrát aristokracie.

Aristokraté na křižovatkách (nejen) českých dějin 20. století​ je název dalšího dílu ze série Kavárny Universitas, kterou organizují studenti Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.

Téma odráží zájem veřejnosti o osudy nositelů urozených jmen v současnosti i v nedávné minulosti. Proč se setkáváme s protikladnými reakcemi a jak se šlechta vyrovnávala se změnami, které s sebou přinesl vznik Československé republiky nebo nacistická okupace a komunistická diktatura? Také o tom bude mluvit historik Mgr. Zdeněk Hazdra, Ph.D., který se zabývá osudy šlechty v 19. a 20. století, problematikou protinacistického odboje a komunistické perzekuce v 50. letech. Autor několika knih se věnuje popularizaci novodobých dějin. V Ústavu pro studium totalitních režimů vytvořil a vedl oddělení zabývající se dějinami české společnosti během nacistické okupace. Od roku 2014 do letoška byl jeho ředitelem.

KDY: úterý 17. května 2022 17:00 - 19:00

KDE: Divadlo Exil, Machoňova pasáž, tř. Míru 60, Pardubice

Vstupné je dobrovolné.

Více informací najdete zde: Aristokraté na křižovatkách (nejen) českých dějin 20. století​ | Fakulta filozofická (upce.cz)