Rady a tipy

Jak se (rozhodně) neoblékat na pohovor? 

Chcete zapůsobit na pohovoru a získat práci snů? Vyhněte se experimentování a projděte si pro jistotu módní kreace, které by vám měly zůstat zapovězeny.

 

 

Jak napsat motivační dopis - vzor 

Napište správný motivační dopis, který vám získá práci.

Vzor strukturovaného životopisu

Nejlepší cestou je, aby si každý uchazeč vytvořil své vlastní CV. Mnoho personalistů tyto šablony zná a nepůsobí na ně vždy dobře, když vidí desátý životopis ve stejném formátu za sebou. Je vhodné nebo i žádoucí se nechat inspirovat ukázkami z internetu a použít prvky toho, co se uchazeči líbí, avšak nedoporučovala bych použít celou šablonu. Ztrácí se tím individualita a kreativita jedince. Mnoho originálních a graficky decentních CV má velkou šanci na projití do druhého kola (zpravidla pohovor či assessment centrum), ale nic se nemá přehánět. Uchazeč by vždy měl zvážit, jakou organizační kulturu a hodnoty jeho potenciální firma vyznává, a tomu přizpůsobit svůj životopis.

Inspirujte se vzorem strukturovaného životopisu sestaveným odborníky v Monster.cz.

 

Interview trochu jinak: Virtuální pohovor 

Možná tento způsob komunikace na první pohled v mnohých vzbudí rozpaky, přesto je otázkou času, kdy začnou být virtuální interview standardem.

5 věcí, které byste měli vědět, než půjdete na pohovor 

Taky jste se někdy zamysleli na tím, co si lidé, kteří s vám dělají pohovor doopravdy myslí? Tady je pár věcí, které si přejí, abyste věděli předtím, než přijdete na pracovní pohovor.

Podmíněný reflex náborového manažera 

Když žádáte o nějaké zaměstnání, musíte určité věci předvídat. Náborář se rozhoduje, jestli má brát vaši žádost vážně. Zapne svůj počítač a začne o vás hledat informace na internetu.

15 otravných slov a frází, které by neměly zabírat místo ve vašem životopise 

Každý z nás čas od času použije v životopise některé otřepané fráze. Ale zaměstnavatelé čím dál častěji posuzují nové kandidáty právě podle jejich komunikačních schopností.

false