V pátek 23. června se uskuteční v Karolinu v Praze slavnostní akt při příležitosti jmenování a předání dekretů novým profesorkám a profesorům českých vysokých škol.

Slavnostní ceremonie předání jmenovacích dekretů 86 novým profesorům proběhne ve Velké aule Karolina Univerzity Karlovy v Praze v pátek v pravé poledne za účasti nového ministra školství, mládeže a tělovýchovy.

Mezi nově jmenovanými profesory je i jeden profesor Univerzity Pardubice:

- prof. Ing. Libor ČAPEK, Ph.D., jmenovaný pro obor Fyzikální chemie na návrh Vědecké rady Univerzity Pardubice. Profesor Čapek působí na Kadeře fyzikální chemie Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

Profesory jmenuje prezident České republiky na návrh, který rektor vysoké školy předkládá ministrovi školství, mládeže a tělovýchovy ČR, na základě úspěšného průběhu řízení ke jmenování profesorem ve vědecké radě fakulty a následně celé vysoké školy.

Dříve, dle dlouholeté tradice, jmenovací dekrety novým profesorům vysokých škol předával vždy prezident republiky. Prezident Miloš Zeman se už druhým rokem této ceremonie neúčastní.

Ing. Valerie Wágnerová
telefon 466 036 555, mobil 602 487 730