Jak převést lidožrouta a další užitečné dovednosti
EB E2 kontakt

Všechny zájemce srdečně zveme na přednášku.

Kromě problému uvedeného v názvu by nás mohly zajímat například některé z následujících otázek: víte, co je to matematický paradox, které matematické tvrzení by se mělo zakázat, které iracionální číslo je nejiracionálnější na světě, která matematická teorie nepokrytě vybízí ku zboření mostu, kdo je nejvlivnější matematik na světě a proč, co je to dokonalá snídaně, jakým úskalím čelí tým inženýrů, jak odhalit nejhlubší problémy žárlivého manžela, jak správně ušít merunu, jak přeskočit kozu, a vůbec, umíte správně podvádět? Všechny uvedené otázky mají matematické pozadí. A my něco z toho možná dokonce stihneme probrat.

Přednášející:

prof. RNDr. Luboš Pick, CSc., DSc.

Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy

ve středu 26. února 2020 od 17:00 v posluchárně EB-E2

(výukový areál EB Univerzity Pardubice, Studentská 95)

Přednášku pořádá  Jednota českých matematiků a fyziků, pobočný spolek Pardubice, Ústav matematiky a kvantitativních metod FES UPa,  Katedra elektrotechniky, elektroniky a zabezpečovací techniky DFJP UPa.

Mgr. Libor Koudela, Ph.D.

Soubory ke stažení Size
Pozvánka - pdf 160 kB