Finále soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR
Fakulta chemicko-technologická UPCE, Studentská 573, Pardubice kontakt

V úterý 13. června 2023 bude Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice hostit chemické talenty. Jedenáctý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR rozhodne o tom, kdo se stane žákovským mistrem republiky v chemii.

Soutěž je určena žákům osmých a devátých tříd základních škol a jejím cílem je popularizace chemie jako perspektivního studijního i pracovního oboru. Celkem se do soutěže zapojilo téměř 22 000 žáků ze 747 základních škol, což představuje historicky nejvyšší účast. Čtyřicet nejlepších postoupilo do celostátního finále. Na čtyřicítku talentovaných chemiků čeká nejprve test teoretických znalostí a poté zkouška laboratorních dovedností. Součet bodových zisků z obou částí soutěže rozhodne o konečném pořadí.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen se uskuteční na akademické půdě za přítomnosti řady významných hostů. Oceněni budou všichni finalisté a tři učitelé, jejichž žáci obsadí medailové pozice. Díky pořadatelům a partnerům celostátního finále se soutěžící mohou těšit na velmi hodnotné ceny. Děkan fakulty navíc udělí prvním pěti finalistům příslib přiznání stipendia během prvního akademického roku studia na FChT Univerzity Pardubice v celkové hodnotě 108 000 Kč.