shutterstock_61105174_1600_144157.jpg

Už jen do tohoto pátku zbývá uchazečům čas na podání přihlášky ke studiu do některého z nabízených programů Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Na ostatních šest fakult mohou budoucí vysokoškoláci přihlášky do bakalářských studijních programů posílat do konce března, respektive května.

Jako první na Univerzitě Pardubice uzavírá přihlášky ke studiu Fakulta zdravotnických studií. Aktuálně má fakulta přes 800 studentů a dalších více než 300 nováčků zanedlouho přibyde. Ve zdravotnické praxi jsou velmi žádaní a budoucí místo mohou získat už během studia. „Dá se říci, že o naše absolventy se budoucí zaměstnavatelé přetahují“, říká děkanka fakulty doc. Ing. Jana Holá, Ph.D. Mezi obory, které jsou mezi uchazeči hojně poptávané, patří Zdravotnický záchranář, Všeobecná sestra i Porodní asistentka. Na trhu jsou velmi žádaní absolventi oboru Radiologický asistent, uplatnění nacházejí také studenti oboru Zdravotně-sociální pracovník. Demografický vývoj předurčuje stále vyšší potřebu odborníků ve zdravotnických i sociálních službách.

Během studia se vysokoškoláci mohou zapojit do nejrůznějších zajímavých projektů a aktivit jako jsou zážitkové semináře či modelové situace umožňující studentům nejen si vyzkoušet, ale také si prožít na vlastní kůži konkrétní situace z jejich budoucí praxe. Studenti mají možnost účastnit se studijních pobytů a pracovních stáží v zahraničí, exkurzí a stáží na specializovaných pracovištích, národních i mezinárodních vědeckých a odborných konferencí.

Fakulta zdravotnických studií přijímá přihlášky k bakalářskému i magisterskému studiu do pátku 28. února 2020.

Přiblížit se individualitě každého studenta chce Univerzita Pardubice také vizuálně. Proto letos zvolila zcela novou kampaň, která vybízí zájemce ke studiu v Pardubicích, kde mohou zanechat otisk jako nezaměnitelnou osobní identitu. K výběru nejvhodnějšího studijního zaměření jim pomůže speciální microsite pro uchazeče o studium studuj.upce.cz s unikátním vyhledávačem.

Termíny přihlášek ke studiu na ostatní fakulty Univerzity Pardubice naleznete níže v přiložené tabulce.

Pardubice 26. února 2020

Lenka Čermáková

zástupce vedoucího Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa

Bližší informace: studijní oddělení jednotlivých fakult – přes telefonní ústřednu