Ve čtvrtek 23. listopadu a v pátek 24. listopadu se Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice účastní Dnů zdraví v Domě techniky v Pardubicích. Na stánku zájemcům podá nejen informace, jak pečovat o své zdraví a přispět k tomu, jak být stále v kondici, ale také konkrétně poradí, jak postupovat. Kromě toho zve na své tři odborné přednášky a nabídne k vyzkoušení i řadu užitečných interaktivních modelů.

Svůj interaktivní stánek bude mít Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice na Dnech zdraví po oba dva dny. Zastavit se u něho můžou všichni, kdo se chtějí dozvědět například něco o prevenci a jak předcházet závažným onemocněním, či jak dbát o své zdraví. Poradí jim nejen studenti, ale přítomni budou i akademičtí pracovníci.

„Připravili jsme si řadu užitečných modelů, na kterých budeme demonstrovat postupy při poskytování první pomoci, konkrétně kardiopulmonální resuscitaci u dospělých i dětí s využitím přístroje AED (automatický externí defibrilátor), který by měl umět ovládat každý z nás,“ zve k návštěvě Mgr. Martina Kuckir z Katedry ošetřovatelství Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice. „Kromě toho návštěvníkům představíme nabídku odborných přednášek organizovaných v rámci Centra péče o zdraví. Toto centrum vzniklo v září letošního roku a pomáhá lidem na jejich cestě ke zdraví a vzdělávání. Nabízí kvalitní a aktuální informace, kurzy, poradenství, konzultace, supervize či exkurze. Je tu pro laiky i odborníky, pro jednotlivce i organizace, pro zájemce všech věkových kategorií. Ve své činnosti čerpá z bohatých zkušeností ve vzdělávání odborníků i laiků na Fakultě zdravotnických studií Univerzity Pardubice,“ představuje dále Mgr. Martina Kuckir služby nového Centra péče o zdraví.

Kromě práce na stánku se tým Fakulty zdravotnických studií zapojuje také do odborného doprovodného programu Dnů zdraví. Na oba dva dny si připravil několik přednášek, v nichž blíže představí již výše zmíněné Centrum péče o zdraví, dále bude přednášet paní Mgr. Marie Holubová, Ph.D., z Katedry ošetřovatelství nebo Mgr. Zdeněk Čermák z Oddělení zdravotně sociální práce.

„V přednáškách, které jsou určené primárně studentům středních zdravotnických škol, se blíže podíváme na konkrétní otázky. Přiblížíme jim například možnosti bazální simulace v základní ošetřovatelské péči. V druhé přednášce se zaměříme na to, jaká je identita zdravotně sociální práce. A protože půjde primárně o středoškoláky, tedy případné zájemce o studium, zmíníme se i o nabídce našich studijních oborů“ doplňuje k přednáškám Mgr. Martina Kuckir.

Dny zdraví se konají v Domě techniky na náměstí Republiky v Pardubicích. Stánek Fakulty zdravotnických studií najdete v malé přednáškové místnosti v 1. patře. Všechny tři přednášky se pak konají ve Velké zasedací místnosti – dvě jsou ve čtvrtek 23. listopadu (v 10 a v 15 hodin) a jedna je v pátek 24. listopadu (v 10 hodin). Vstup na přednášky je zdarma.

Adventní charitativní jarmark na Fakultě zdravotnických studií

Navíc v pátek 24. listopadu je možné přímo v prostorách Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice v areálu v Průmyslové ulici podpořit další charitativní projekt fakulty. Od 9 do 14 hodin pořádá fakulta Adventní jarmark, na němž bude možné zakoupit nejrůznější rukodělné výrobky a jejich koupí tak přispět nadaci Dobrý anděl.

Bližší informace:

Andrea Jušková