Uložit do kalendáře 12-02-2019 18:00 12-02-2019 18:00 Czech republic/Europe Diskusní večer Kavárna Universitas: Předkolumbovské civilizace Mexika a španělská conquista Předkolumbovské civilizace Mexika a španělská conquista Přednáška pojednává o aztécké a mayské civilizaci, každodenním životě nobility i nižších vrstev společnosti, o aztécké a mayské kultuře. Obrázkové a hieroglyfické písmo, aztécké... Klub 29, Pardubice
12. 02. 2019 Klub 29, Pardubice

Předkolumbovské civilizace Mexika a španělská conquista

Přednáška pojednává o aztécké a mayské civilizaci, každodenním životě nobility i nižších vrstev společnosti, o aztécké a mayské kultuře. Obrázkové a hieroglyfické písmo, aztécké školství a literatura. Střet dvou kultur a postupné formování mexického národa současnosti.

doc. PhDr. Oldřich Kašpar, CSc. působí na katedře sociálních věd Univerzity Pardubice. Zabývá se česko-španělsko-latinskoamerickými vztahy, dějinami Mexika a předkolumbovskou kulturou mexických Aztéků. Je autorem více než tří desítek knižních publikací, které vyšly v Česku, Německu, Francii, Španělsku a Mexiku. V roce 2018 byl jmenován čestným a hostujícím profesorem na mexické Autonomní univerzitě státu Hidalgo a v témže roce obdržel nejvyšší mexické státní vyznamenání pro cizince Řád aztéckého orla.

Kavárna Universitas se otevře v úterý 12. února 2019 od 18 hodin v Klubu 29 (ulice Svaté Anežky České, č. p. 29). Pořádají studenti Univerzity Pardubice ve spolupráci s Divadlem 29.

Vstup je volný.

www.facebook.com/KavarnaUniversitas