Diskusní večer Kavárna Universitas

Uložit do kalendáře 09-10-2018 18:00 09-10-2018 18:00 Czech republic/Europe Diskusní večer Kavárna Universitas Sluneční hodiny  Pro Miloše Noska jsou sluneční hodiny dlouholetým koníčkem. Je to již 29 let, co se jimi zabývá. Navrhuje sluneční hodiny pro různá místa, poskytuje odbornou pomoc, podílí se na realizaci či restaurování a vzniku... Klub 29, Pardubice
09. 10. 2018 Klub 29, Pardubice

Sluneční hodiny 

Pro Miloše Noska jsou sluneční hodiny dlouholetým koníčkem. Je to již 29 let, co se jimi zabývá. Navrhuje sluneční hodiny pro různá místa, poskytuje odbornou pomoc, podílí se na realizaci či restaurování a vzniku slunečních hodin. Patří
k nejuznávanějším odborníkům na gnómiku (nauku o slunečních hodinách) v České republice. Miloš Nosek nám ve svém povídání připomene základy astronomie. Seznámí nás s principem činnosti slunečních hodin, s klasickým provedením slunečních hodin, ale i s nezvyklými provedeními u nás i ve světě.

Osnova přednášky:

  • v úvodu připomenutí základů astronomie
  • vysvětlení, proč je rozdíl mezi časem odečteným ze slunečních hodin a časem SEČ nebo SELČ (v době platnosti letního času)
  • základní části a vysvětlení činnosti slunečních hodin
  • různá provedení a typy slunečních hodin
  • nezvyklá provedení slunečních hodin u nás i ve světě

Kavárna Universitas se otevře v úterý 9. října 2018 od 18 hodin v Klubu 29 (ulice Svaté Anežky České, č. p. 29). Pořádají studenti Univerzity Pardubice ve spolupráci s Divadlem 29.

Vstup je volný.

www.facebook.com/KavarnaUniversitas

Vstup zdarma
Studenti Univerzity Pardubice
Ing. Patrik Čermák