Opět po roce čeká nejen na pardubické a královéhradecké vysokoškoláky a jejich příznivce utkání mezi hokejovými týmy studentů Univerzity Pardubice a Univerzity Hradec Králové.

Letošní čtvrtý ročník se bude konat podruhé v Hradci Králové v ČPP aréně, a to v úterý 12. prosince od 18:00 hodin.

Úvodní vhazování provedou rektoři obou univerzit prof. Ing. Miroslav Ludwig, CSc. za Univerzitu Pardubice a prof. Ing. Kamil Kuča, Ph.D. za Univerzitu Hradec Králové.

V Pardubicích se konaly již dva ročníky vzájemného univerzitního derby (první a loňský třetí), a tak se derby letos vrací zpět do Hradce Králové. Stav po třech ročnících je zatím 2:1, a to ve prospěch hokejistů Univerzity Hradec Králové.

I čtvrtý ročník by tak mělo divákům přinést další atraktivní podívanou. Tým pardubických hokejistů odjíždí do Hradce Králové udržet loňské vítězství. Trenér pardubických vysokoškoláků má na soupisce celkem 37 hráčů. Tým absolvoval dva tréninky, kde se zúžil kádr na 29 hráčů. Někteří z nich v současnosti působí v extraligových a prvoligových klubech a měli by tudíž utkání podržet. I pro fanoušky by tak mělo být utkání lákavé.

„Při loňském derby se nám podařilo překazit vítězné tažení týmu z Univerzity Hradec Králové a i při letošním čtvrtém derby bychom chtěli navázat na loňský úspěch a srovnat tak stav na zápasy na 2:2,“ podotýká k úternímu zápasu kouč pardubického týmu Mgr. Petr Filip, který zároveň vyučuje na Katedře tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice. „Doufáme, že se nás štěstí bude i letos držet a vyhrajeme, přestože hrajeme na půdě soupeře.“

Po zápase je pro fanoušky připravena od 21:00 hodin afterparty v Denoche Music Hall v Hradci Králové.

Cena lístku na hokejové utkání je 100 Kč a společná vstupenka na hokejové utkání i na afterparty je za 250 Kč. Studenti obou univerzit mohou získat vstupenky se slevou, za pouhých 80 Kč, resp. za 160 Kč i se vstupem na afterparty. Vstupenky lze zakoupit na pokladnách ČPP arény v Hradci Králové, online na adrese http://www.derbyuniverzit.cz/, nebo pro pardubické vysokoškoláky též na Katedře tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice v Kunětické ulici a také ve studentském klubu Áčko v univerzitním kampusu.

Více informací k hokejovému derby týmů Univerzity Pardubice a Univerzity Hradec Králové na http://www.derbyuniverzit.cz/.

Kontaktní osoba – za sportovce:
Mgr. Petr Filip, Katedra tělovýchovy a sportu UPa
telefon 466 036 285, mobil 606 213 774, e-mail petr.filip@upce.cz