Chemiklání: Na Univerzitě Pardubice soutěží rekordní počet týmů

7. 2. 2020

Rekordní počet 70 týmů středoškoláků se dnes na Univerzitě Pardubice utká v soutěži Chemiklání. Během jediného dne změří na Fakultě chemicko-technologické síly v řešení sady chemických úloh více než 300 žáků z České republiky a ze Slovenska.

Chemiklání pořádají už popáté vysokoškolští studenti, kteří jsou také autory speciální sady chemických úloh pro soutěžící středoškolské týmy. Šanci zvítězit mají jen ti, kteří jich správně vyřeší ve stanoveném čase co nejvíc.  

„Jsem rád, že se soutěž ujala a zájem o ni každým rokem roste. Myslím si, že je důležité podporovat v žácích nadšení pro chemii, která je všude kolem nás a je podstatou mnoha jevů. Proto jsem se rozhodl opět nabídnout žákům z nejlepších týmů příslib mimořádného stipendia v prvním roce studia, pokud se v budoucnu stanou našimi studenty,“ řekl děkan Fakulty chemicko-technologické prof. Ing. Petr Kalenda, CSc.

S nápadem zorganizovat soutěž přišli před pěti lety vysokoškoláci, kteří sami vymysleli pravidla a sestavili soutěžní úlohy. Jejich zadání pokrývá veškeré oblasti chemie od nejjednodušších až po ty obtížné. „Soutěžících je zase o něco více, z čehož máme velkou radost. Letos budou soutěžit ve dvou kategoriích. Jedna je určená pro mladší, tedy 1. a 2. ročníky středních škol, a nejvyšší kategorie pak pro všechny ročníky středních škol,“ uvedl Jan Hrubeš, jeden z organizátorů a absolvent Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

Soutěž, kterou pořádá studentský spolek Alumni scientiae bohemicae a Fakulta chemicko-technologická, startuje dnes v 10 hodin. Výsledky se vyhlásí ve 14 hodin v Aule Arnošta z Pardubic Univerzity Pardubice.

 

Martina Macková,
vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice

 

Bližší informace:
Ing. Jan Hrubeš
organizátor soutěže Chemiklání

e-mail janhrubes@outlook.com

Rozšířit fotografii na webu UPCE: 
true
Tiskové zprávy