dsc_0589_121202.jpg

V sobotu 13. října dopoledne se uskuteční již 21. ročník BĚHU NADĚJE, běhu pro zdraví a na podporu výzkumu léčení rakoviny, který probíhá v rámci programu podzimní části Městských slavností města Pardubic.

Tradiční charitativní běh pořádá pro veřejnost Univerzitní sportovní klub Pardubice ve spolupráci s Katedrou tělovýchovy a sportu a Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice a Klubem onkologicky nemocných Pardubice.

Na trasu dlouhou přibližně 2 800 m se vydají v sobotu 13. října z Pernštýnského náměstí všichni, sportovci i nesportovci, kteří ji mohou zdolat během, chůzí, na kole či koloběžce.

Prezentace všech sportovců začíná v 9:00 hodin a první start je na Pernštýnském náměstí v historickém centru města v 10 hodin dopoledne pro běžce a v 10:30 hodin odstartují účastníci na kolech a koloběžkách.

Ještě před startem mohou všichni příchozí či závodníci při registraci přispět libovolnou finanční částkou, která bude věnována na výzkum rakoviny, a také navštívit stánek Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice, na němž si mohou nechat změřit například krevní tlak či tělesný tuk, popřípadě si nechat od odborníků poradit ohledně výživy a zdravého pohybu. Zdravotníci budou informovat i o svém projektu Studuj a daruj, který hledá dárce krve nejen na univerzitě. Připraveny jsou i ukázky cvičení aerobiku žen Univerzitního sportovního klubu a vystoupení pohybového studia Hroch. Pro zaregistrované účastníky jsou připraveny tradičně drobné upomínkové předměty.

V této mimořádné dobročinné akci, která je spojena s veřejnou sbírkou na podporu výzkumu rakoviny samozřejmě nejde o to zvítězit, ale ukázat, že lze vyjádřit pomoc těm, kteří to opravdu potřebují. Tím tato sportovně-společenská charitativní akce navazuje na sérii Běhů Terryho Foxe, které v České republice i v Pardubicích úspěšně probíhaly v letech 1993 až 2007.

Loňského ročníku se zúčastnilo celkem 231 účastníků. Na konto boje proti rakovině účastníci běhu věnovali formou dobrovolných startovních příspěvků částku 12 040,- Kč.

Organizátoři srdečně zvou všechny obyvatele města Pardubic i regionu k účasti a podpoře tohoto běhu pro zdraví a charitativní účely.

bližší informace a kontakt:

Mgr. Petr Filip
Katedra tělovýchovy a sportu UPa